Categories: Сад та Город

Головні секрети вирощування розсади перцю. Щоб була велика та міцна

Бувають сорти солодкого перцю раннього, пізнього та середнього строку дозрівання. Щоб врожай був гарний та багатий, важливо вчасно виростити здорову розсаду. Для отримання раннього врожаю перців, зазвичай беруть ранні сорти цієї культури.

Та, як показує досвід, кращими смаковими якостями володіють сорти середньостиглого та пізнього строку дозрівання. Їх варто дуже рано, десь у лютому, висівати на розсаду.

Всім відомо, що розсада перців не любить пікіровки, тому сіяти насіння прийдеться дуже рідко чи по два в одну комірку касети для розсади. Також, використовують для цього стаканчики з під йогурту, пива чи інших одноразових ємностей в яких обрізають дно чи роблять у ньому невеликі отвори. Встановлюють касети чи інші ємності в пластиковий ящик для фруктів вистелений плівкою. Як тільки на балконі потепліє, можна буде винести розсаду загартовуватися, в ящиках це зробити буде набагато зручніше.

Головною умовою, під час вирощування розсади перцю, є дотримання температурного режиму.

1 тиждень — температура має бути близько 22-24°С, це сприятиме швидкому проростанню насіння.

2 тиждень — температуру знижують до 16-18°С, в цей період розпочинається ріст коріння перців, а така температура не дозволить розсаді витягнутися. Згодом, коли розсада підросте й зміцніє, потрібно дотримуватися такого режиму. В сонячну погоду температура має бути 23°С, у похмуру 21°С, а в нічні часи 19°С. Для прискорення майбутнього плодоношення, варто забезпечити додаткове підсвічування рослинам. Важливо, протягом всього вегетаційного періоду зростання розсади перців на підвіконні організувати їй постійне додаткове підсвічування. Надалі, упродовж наступних 3 тижнів підсвічують розсаду 10-12 годин на добу. А решту часу, накривають її спеціальною світлонепроникною плівкою. Така процедура пришвидшує плодоношення. Після кожний день потрібно підсвічувати розсаду протягом 14-16 годин на добу, а за 2 тижні до висадки зменшити до 12-14 годин.

Розмір та якість перців залежить від систематичного їх поливу. Краще розсаду поливати частіше та невеликою кількістю води. Також, важливо обережно використовувати азотне добриво під час підживлення розсади. Велике дозування може призвести до запізнілого плодоношення перців.