Останнім часом, не всім городникам вдається виростити капусту до стадії утворення голівки, а якщо вдасться її врятувати, то все рівно до збору врожаю її ще прийдеться кілька разів обробляти від хвороб та шкідників.
Пропонуємо скористатися цими порадами, які допоможуть в цій нелегкій боротьбі за врожай.
Від личинки, яка пошкоджує корені капусти, перед висадкою розсади капусти в землю, підготуйте посадкові лунки на дно яких покладіть трохи перепрілого перегною, товчену шкаралупу з курячого яйця 1 ст. л., деревний попіл 1 ст. л., суперфосфат 1 ч. л. та порошок гірчиці 1 ч. л. Все добре перемішайте та залийте гарячим розчином марганцю. Після охолодження посадіть туди розсаду капусти.
При загрозах заморозків чи сильного похолодання, накрийте розсаду 5-6-літровими пластиковими фляжками для зберігання питної води, в яких обріжте дно.
Через 2 тижні після посадки капусти підживіть її розчинивши у 10 л. води 1 ст. л. аміаку, норма на кущ 0,3 л.
Ще через 14 днів підгодуйте її наступним розчином. Для цього залийте гарячою водою 2 ст. л. суперфосфату та залиште на добу, періодично мішаючи. Після розведіть у 10 л. води та полийте капусту в розрахунку 1 л. на кущ.
Впродовж всього сезону, кожні 2 тижні, проливайте капусту розчиненим у воді коров’яком.
Для утворення голівок капусти полийте її по одному разу розчином молібдену та бору, а навколо коренів постійно сипте тютюновий пилок чи деревний попіл.
Щоб запобігти заселенню капусти шкідниками та гусенню, обробіть її розведеним у воді настоєм лушпиння часнику й цибулі. Або порозвішуйте на нижнє листя рослини чи покладіть навколо помідорне листя та пасинки. Ще обробіть капусту розчином з 2 ст. л. порошку гірчиці розведених у 10 л. води, всипте 1 ч. л. червоного гіркого чи чорного мелених перців та 1 ст. л. розчину простого господарського мила.
Щоб відлякати білих метеликів, встроміть в землю кілька дерев’яних кілочків де росте капуста, прилаштуйте до них ємності для йогурту та приклейте зверху зелену стрічку самоклеючу.