Головні секрети по догляду за томатами: що можна та чого не варто робити усім городникам

Пропонуємо декілька корисних порад, щоб виростити щедрий врожай томатів.

Добрива.

В червні потрібно підгодувати томати нітроамофоскою. Розведіть 1 ч. л. препарату в 10 літрів води та полийте рослини в розрахунку по 1 літру на кущ. Через 7 днів повторіть процедуру. За умови виснаженого ґрунту, розчин слід вносити двічі на тиждень.

Пасинкування.

Процедуру слід проводити своєчасно, коли кущі виростуть більше ніж на 4-5 см в довжину. Перше пасинкування проводиться, коли розсада була пересаджена у відкритий ґрунт. Потім процедуру повторюють кожні 10-14 днів. Таким чином кущі не будуть занадто густими. Не можна виламувати пасинки цілком, потрібно залишати пеньки в 2 см, щоб відростки не з’являлися швидко. Високорослі томати пасинкувати слід обов’язково, інакше вони розростуться та перетворяться на маленькі дерева, які не дадуть плодів. Такі помідори прищипують, щоб центральне стебло рослини не зростало.

Ручне запилювання.

Томати самозапилюються, для цього не потрібні бджоли. Однак, для парникових кущів знадобиться допомога. Для цього 2-3 рази на тиждень потрібно трясти квіткові кисті, але лише в суху погоду. В такому випадку, пилок буде легко висипатися з маточки на рильці. Потім необхідно полити рослини та зробити мульчування з тирси, щоб волога зберігалася довше. Регулярно провітрюйте парник.

Бор.

Для підвищення рівня врожайності, в період цвітіння другої та третьої квіткових кистей, проведіть обприскування бором. Це покращить зав’язування та зростання плодів, а також, зробить їх більш цукристими. Для приготування розчину знадобиться 10 грамів борної кислоти на 10 літрів води. Обприскування здійснюється два рази протягом 10 днів.

Підгортання.

Огляньте стебла рослин. Якщо близько до землі почали утворюватися пухирці, потрібно провести підгортання в перший раз, за допомогою вологої землі. Коли стебла змінять колір з синім відтінком, потрібно провести друге підгортання.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!