Головні секрети пересадки кімнатних рослин: як правильно та коли саме це слід робити

Пересаджування рослин має бути кожен рік чи раз у кілька років, це залежить від їх типу. Цей етап дуже важливий, бо ґрунт втрачає свою користь, тому його необхідно замінити на новий. Якщо земля скисне або коріння згнило, тоді пересадка квітів обов’язкова. Для гарного росту й розвитку, кімнатні рослини мають бути посаджені у відповідні за розміром горщики й у спеціальний ґрунт.

Час для пересадки кімнатних рослин.

Якщо квіти знаходяться тривалий час у стані спокою – це «дзвінок» для їх пересаджування. Наприклад, зимою пересаджують кактуси, а влітку — азалії й камелії.

Молоді квіти потрібно пересаджувати раз у рік, а зрілі — декілька разів на кілька років.

Для пересадки обирайте новий горщик, який має бути на 3-5 см. більше у діаметрі, ніж старий. Вони бувають глиняні й пластикові. Плюс глиняних горщиків в тому, що через них ліпше випаровуються рештки вологи. Мінуси — це не довговічний, важкий й в ньому закупорюються пори від мінеральної солі.

Переваги пластикових горщиків – це легкі, не розбиваються, чудово утримують вологу, тому квіти можна поливати рідше. Недолік цих горщиків в тому, що влітку вони сильно нагріваються, стоячи на підвіконні.

Відповідний ґрунт.

Пересаджувати квіти потрібно в спеціальну землю для кімнатних рослин, в складі якої є тирса, невеликі камінчики, вугілля й пісок. Підбирайте відповідну землю для кожної квітки, яку будете пересаджувати. Після того, як придбаєте потрібну землю, відкрийте упаковку, щоб вона дихала свіжим повітрям.

Не можна використовувати для кімнатних квітів звичайну городну землю, бо вона заражена різними шкідниками й хворобами. Якщо не маєте змоги придбати спеціальну землю, тоді простерилізуйте її. Для цього, насипте її на деко, відправте в духовку на 60 хвилин при 100 градусах.



Перед пересадкою квітів підготуйте горщики, викладіть на дно керамзит й цегляні шматочки, а потім зверху покладіть невеликий шар землі. Далі, квітку потрібно рясно намочити водою й обережно дістати з горщика. З коріння струсіть землю, зріжте кволі та гнилі корінці й перекладіть у новий горщик. Засипте квітку новою, свіжою землею й при потребі, полийте.

Запам’ятайте, не можна робити одночасно обрізання й пересаджування — це болісні маніпуляції для квітки, які вона може не перенести.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!