Головні причини, через які болить спина. Та що робити, щоб позбутися цієї проблеми

Болі у спині турбують половину дорослих людей. Зазвичай це є наслідком малорухливого способу життя та неспокійного сну. Також, причиною можуть стати пошкоджені суглоби, зв’язки та міжхребцеві диски, утворені внаслідок фізичного перенавантаження.

Внаслідок досліджень були зроблені висновки, що у віці за 30, майже кожна людина земної кулі має викривлений хребет. Також, слід зазначити, що у 40% жителів зміни у хребті відбуваються внаслідок дитячого сколіозу, який проявляється починаючи з 10 років.

При болю у спині потрібно неодмінно звернутися до фахівців для усунення її причин.

Причини болю в спині.

У разі виникнення припухлості або зміни кольору шкіри на блакитно-синій відтінок означатиме пошкодження чи розтягнення м’язів та зв’язок. Варто зменшити навантаження або знерухомити проблемну ділянку на кілька днів. У разі сильних больових відчуттів неодмінно зверніться до лікаря.

Спина може боліти й від перевтоми чи поганого матрацу, який не дає змоги якісно відпочивати.

Якщо одночасно виникає біль у спині, у грудях чи під лопаткою. А у разі кашлю він посилюється, то це ймовірність таких недуг як остеохондроз та радикуліт. Саме остеохондроз є найголовнішою причиною больових відчуттів у спині. Для визначення причин звертайтеся до ортопеда або невропатолога.

Для запалення легень, туберкульозу або плевриту характерний біль спини на рівні лопаток, яка супроводжується слабкістю, температурою та кашлем.

Якщо біль спини та середини грудей супроводжуються ще й проносом, здуттям живота та запором, то є велика ймовірність, що причиною може бути панкреатит, виразка або пухлина внутрішніх органів. У таких випадках необхідно зробити УЗД черевної порожнини та звернутися до терапевта.

Біль у попереку, який віддає у ноги, може бути причиною грижею міжхребцевого диска або хворобою Бехтерєва.

Біль у попереку зліва або справа у поєднанні з температурою та болями у животі, може бути причиною запалення нирок, придатків матки, міоми або простатиту.

Дуже важливо вчасно звернути увагу на болі у спині справа або зліва, які спонукають до частого сечовипускання та супроводжуються болем у животі. Ці симптоми характерні для ниркової кольки та вимагають швидкої госпіталізації хворого.

Біль у спині та скуті рухи для людей старших 45 років означає остеоартрит. Для неї характерні припухлості вздовж хребта та тріск суглобів при рухах. У такому випадку зверніться до ревматолога або терапевта.

Будьте здорові!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!