Раніше за всіх овочів на городі дозріває ріпка цибулі й це припадає на липень. Тому, постає питання її правильного зберігання, щоб вона змогла долежати до весни.
Своєчасний збір ріпчастої цибулі.
Якщо бадилля цибулі полягло й стало сухим з тонкою шийкою, міцними лусочками та характерним кольором – це означає, що вона дозріла й більше залишати її в землі немає сенсу.
Зазвичай ріпчаста цибуля росте 90-120 днів, тому й збір її розпочинається з середини липня.
Вибирайте ріпку коли стоїть суха й сонячна погода. Після залиште її тут на грядці розклавши одним шаром, щоб вона добре просохла під прямими сонячними променями.
Щоб цибуля швидше дозріла, легенько пригніть листя до самої землі.
Правильна сушка цибулі.
Для того, щоб цибуля добре зберігалася до весни, її потрібно висушити на відкритому сонячному місці й заодно вона продезінфікується. Тримають її на ділянці близько 7 днів, час від часу перевертаючи. При несприятливій погоді, перенесіть її в приміщення з гарною вентиляцією або підійміть на горище.
В сухої цибулі зріжте корені з бадиллям, відстань від шийки має бути не більше 4-6 см.
Правильне зберігання цибулі.
На початку переберіть цибулю, залиште для зберігання тільки здорові, не ушкоджені та з висушеною шийкою екземпляри. Все, що було забраковано відправте в першочергову переробку.
Місце вибирайте для зберігання цибулі сухе й добре провітрюване. Це може бути шафа під стелею, комора чи окремий ящик на антресолях.
Також, можна пересипати її сухим лушпинням або взяти 200 гр. крейди на кожні 10 кг. цибулі. Вона вбиратиме конденсат та зайву вологу, що не дасть цибулі рости й загниватися.
Упродовж терміну зберігання цибулі оглядайте її, перебирайте прибираючи пошкоджену, суху та гнилу. При потребі підсушіть її в електро чи газовій духовці на мінімальній температурі, а після вимкніть та досушить її з відкритими дверцятами.