Головні правила вирощування моркви. Що можна та не можна робити

Пропонуємо декілька секретів вирощування моркви, щоб отримати щедрий врожай соковитого та солодкого овоча.

Місце для посіву насіння моркви.

Ділянку де буде рости морква навесні, приготуйте ще з осені. Це має бути добре освітлена ділянка з нейтральним та м’яким ґрунтом. Не варто садити насіння моркви два роки підряд на тому самому місці, а ще на ділянці де ріс кріп, петрушка, пастернак та селера. Відмінно підійдуть такі попередники, як огірки, помідори, картопля, цибуля, часник та капуста.

Починайте підготовку грядки під моркву вже на початку вересня. Для цього приберіть залишки бур’янів та іншу рослинність, яка раніше росла на цій ділянці. Рівномірно вкрийте ділянку сумішшю торфу, піску та перегною. Кислу землю розкисліть за допомогою доломітового борошна, гашеного вапна чи деревного попелу й прокультивуйте її.

Не вносьте в ґрунт свіжий гній, щоб вона не втратила свою якість.
Терміни посіву моркви.

Якщо правильно визначити термін посіву моркви, то можна буде вчасно отримати гарний та якісний врожай цього овочу. Існує кілька строків посіву насіння моркви: ранній, середній та пізній.

Для раннього отримання врожаю висівайте моркву рано навесні, як тільки ґрунт підігріється або з осені під зиму.

Щоб отримати овочі для зимового зберігання, починайте висівати насіння моркви з 15 травня, температура повітря повинна бути в межах +15…+18°С.



Підготовка насіння до посіву.

Якщо провести цю просту підготовку, то отримаєте сходи рослини вже через 5-7 днів. Висипте насіння в ємність, залийте теплою водою й залиште на 10 годин. Насіння, що спливло на поверхню зберіть, його не варто сіяти, бо воно пусте. Те, яке впало на дно дістаньте та викладіть на мокрій тканині, марлі чи ватяному диску. Залиште його на 2-3 дні, але тримайте тканину завжди вологою. Коли у насіння з’являться дрібне коріння посійте його у відкритий ґрунт. Якщо насіння знаходиться в гранулах, сійте його відразу в землю.

Сійте моркву звичайним способом. При дуже сильному похолоданні накрийте грядку укривним матеріалом.
Правильний догляд за морквою.

Постійно розпушуйте землю на ділянці, щоб прибрати земляну кірку та паростки бур’янів.

Правильний полив посівів моркви.

При недостатньому поливі, зелень разом коренеплодами в’януть та стають гіркими на смак. Тому, проводьте полив її посівів не рідше одного разу на 5-7 днів на глибину 5-30 см в залежності від розміру коренеплодів.

Правильне підживлення моркви.

Якщо ділянка була добре підготовлена, тоді її варто буде підживити всього двічі на сезон. На 21 день від перших сходів й через місяць.



Правильне проріджування моркви.

Загущені посіви варто прорідити. Перший раз прорідіть коренеплоди коли відростуть перші справжні листочки, залишайте між рослинками біля 3 см., а потім добре пролийте їх та розпушіть землю. Вдруге прорідіть коли з’являться 2 пари повноцінних листочків. Залишайте між рослинами відстань близько 6 см.

Боротьба з шкідниками та хворобами моркви.

Головним ворогом моркви являється морквяна муха, яку принажує аромат її бадилля. Тому, не сійте густо овоч та не перезволожуйте ґрунт. При перших ознаках зараження комахою, відразу обприскайте її Інта-Віром чи Актелліком.

Хворіє морква різноманітними гнилями: склеротиніозом, альтернаріозом, фомозом, бактеріозом та ботритіозом. Тому, постійно проводьте профілактику проти них, а це вчасне прибирання з ділянки будь-яких рослинних залишків та дотримуйтеся сівозміни. А також, при виявленні хвороби знищуйте її за допомогою  фунгіцидів.

Зберігання моркви взимку.

На зберігання вирощують тільки пізні сорти моркви. За місяць до збору врожаю коренеплодів, припиніть поливати грядки. Збирайте ж моркву в суху та теплу погоду. Коли стоїть суха осінь, то моркву можна залишати в ґрунті ще довго, але коли піде затяжний дощ й продовжуватиметься кілька днів, варто прибрати її, бо коренеплоди можуть почати підгнивати.



Підкопуйте моркву за допомогою вилок, викладіть у затінок, обсушіть її, звільніть від землі та зріжте зелене бадилля залишивши лише чубчик розміром в декілька міліметрів. Опустіть на зберігання в підвал чи погріб де має бути постійна температура +2°С та підвищена вологість.

Візьміть картонні чи дерев’яні ящики та вкладайте туди шарами моркву й вологий пісок, тирсу чи наповніть так пропіленові мішки. При коливанні температури в підвалі, коренеплоди відразу почнуть проростати. Щоб цьому запобігти, проводьте регулярний огляд ящиків з овочами та видаляйте пошкоджені.

 

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!