Головні правила позакореневого підживлення огірків. Ростуть набагато швидше

Позакореневе підживлення – це коли рослину обприскують по листу всю повністю. Для позакореневого розбризкування використовують розчин добрива та засоби захисту рослин від бактерій, грибків й шкідників.

Терміни проведення позакореневого підживлення огірків:

  • через 2 тижні після перших сходів;
  • на початку та під час цвітіння;
  • в період плодоношення для збільшення та продовження утворення плодів.

Після інтенсивного плодоутворення рослини використали багато поживних речовин та мінералів й щоб продовжити наступний етап плодоношення їх варто підгодувати не тільки під корінь, а й додатково по листу.

Чим підживлювати огірки:

Розчином сечовини.

Сечовина чи карбамід в складі мають азот, який необхідний при першому позакореневому обприскуванні огірків, щоб вони швидко пішли в ріст та утворили багато батогів, листків й квітів з зав’яззю.Для цього розчиніть у 5 л. теплої води 7 гр. карбаміду.

Розчин борної кислоти.

Борна кислота потрібна, щоб прискорити утворення зав’язі, для покращення смаку та зміцнення імунітету.

Для приготування розчину візьміть 1 гр. порошку борної кислоти, кілька кристаликів марганцівки та розчиніть все у 1 л. теплої води.

Розчин суперфосфату.

Суперфосфат складається з кальцію, фосфору та сірки. Його використовують для позакореневого підживлення огірків, щоб нормально розвивалися їх корені та квіти.

Залийте 2 ст. л. цього добрива склянкою окропу й залиште на добу, щоб розчин настоявся. Після візьміть 70 мл концентрату та розведіть 5 л. води.

Розчин кальцієвої селітри.

Коли стоїть нестійка погода, використовують кальцієву селітру, щоб підвищити витривалість огірків до стресів. А ще, щоб плоди стали смачні та краще зберігалися.Для цього розчиніть 10 гр. засобу у 5 л. води.

Позакоренева підгодівля огірків народними методами.

При початку збору врожаю огірків, їх підживлюють натуральними та екологічно чистими засобами:

  • настоями різних рослин, які мають поживні речовини, щоб попередити та захистити огірки від зараження борошнистою росою;
  • настоєм чи відваром деревного попелу. Який є найкращим універсальним добривом, до складу якого входять різні мікро- та макроелементи;
  • відваром чи настоєм цибулинням. В якому багато біологічно-активних, органічних та мінеральних речовин. Його застосовують, щоб підвищити спротив рослин різним хворобам;
  • настоєм підпрілого сіна. Він продовжує плодоутворення та захищає огірки від грибкового захворювання.Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!