Позакореневе підживлення – це коли рослину обприскують по листу всю повністю. Для позакореневого розбризкування використовують розчин добрива та засоби захисту рослин від бактерій, грибків й шкідників.
Терміни проведення позакореневого підживлення огірків:
- через 2 тижні після перших сходів;
- на початку та під час цвітіння;
- в період плодоношення для збільшення та продовження утворення плодів.
Після інтенсивного плодоутворення рослини використали багато поживних речовин та мінералів й щоб продовжити наступний етап плодоношення їх варто підгодувати не тільки під корінь, а й додатково по листу.
Чим підживлювати огірки:
Розчином сечовини.
Сечовина чи карбамід в складі мають азот, який необхідний при першому позакореневому обприскуванні огірків, щоб вони швидко пішли в ріст та утворили багато батогів, листків й квітів з зав’яззю.
Для цього розчиніть у 5 л. теплої води 7 гр. карбаміду.
Розчин борної кислоти.
Борна кислота потрібна, щоб прискорити утворення зав’язі, для покращення смаку та зміцнення імунітету.
Для приготування розчину візьміть 1 гр. порошку борної кислоти, кілька кристаликів марганцівки та розчиніть все у 1 л. теплої води.
Розчин суперфосфату.
Суперфосфат складається з кальцію, фосфору та сірки. Його використовують для позакореневого підживлення огірків, щоб нормально розвивалися їх корені та квіти.
Залийте 2 ст. л. цього добрива склянкою окропу й залиште на добу, щоб розчин настоявся. Після візьміть 70 мл концентрату та розведіть 5 л. води.
Розчин кальцієвої селітри.
Коли стоїть нестійка погода, використовують кальцієву селітру, щоб підвищити витривалість огірків до стресів. А ще, щоб плоди стали смачні та краще зберігалися.
Для цього розчиніть 10 гр. засобу у 5 л. води.
Позакоренева підгодівля огірків народними методами.
При початку збору врожаю огірків, їх підживлюють натуральними та екологічно чистими засобами:
- настоями різних рослин, які мають поживні речовини, щоб попередити та захистити огірки від зараження борошнистою росою;
- настоєм чи відваром деревного попелу. Який є найкращим універсальним добривом, до складу якого входять різні мікро- та макроелементи;
- відваром чи настоєм цибулинням. В якому багато біологічно-активних, органічних та мінеральних речовин. Його застосовують, щоб підвищити спротив рослин різним хворобам;
- настоєм підпрілого сіна. Він продовжує плодоутворення та захищає огірки від грибкового захворювання.