Головні правила посадки півонії весною, щоб вже через два місяці радувала буйним цвітом

Зазвичай, півонії садять восени, бо саме у цей період квітка знаходиться в стані спокою, її можна сміливо розсаджувати, пересаджувати та ділити. Посадити ці квіти можна й в цю пору, але головне — зробити це правильно та якомога раніше.

У півонії існує 2 періоди відростання всмоктувальних корінців — це осінь (серпень-вересень) та весна (квітень-травень). Тому, висаджувати півонії бажано саме у цей період.

Вибір кореневища півонії.

Перш за все, необхідно звернути на етикетку. На ній має бути зазначено: короткий опис рослини, кількість посадкового матеріалу в штуках та інструкція посадки.

Далі, потрібно оглянути корінці. Зробити це просто, бо півонії продаються в поліетиленових пакетах разом з етикеткою. Півонія повинна мати 2-3 бруньки відновлення та мінімум 2 придаткових кореня завдовжки більше 5 см. Однак, якщо коріння має тільки 1-2 бруньки — це не значить, що квітка стовідсотково загине. Вона просто буде повільно рости та зацвітати на рік пізніше.

Пам’ятайте, що слідів захворювань, гниття, утворення різних наростів або вузлоподібних потовщень та пошкоджень на рослинні не повинно бути!

Покрокова інструкція весняної посадки півонії.

1 крок. Необхідно викопати посадкову яму, розмір якої має бути не менше 60×60 см. Окремо скласти верхній родючий шар землі.

2 крок. Насипати на дно ями дренаж шаром 10-15 см. В якості дренажу підійде керамзит, бита цегла, річковий пісок, тощо.

3 крок. Потрібно взяти половину родючої землі, 1-2 відра компосту чи перегною, 200 грамів суперфосфату, 300-400 грамів попелу — все це засипати в яму та перемішати. Якщо земля глиниста, потрібно додати 1 відро піску або торфу, а якщо піщана — 1 відро глини.

4 крок. Зверху насипати решту родючої землі, щоб утворився горбик. До країв ями повинно залишитися приблизно 10-12 см.

5 крок. Коріння півонії необхідно розправити та розмістити в центрі ями. Якщо на ділянці земля важка, то заглиблювати коріння потрібно на 5 см., а якщо легка та пухка — на 7 см. від початку росту бруньок.

Не можна занадто сильно заглиблювати коріння півонії, потім вона просто не зацвіте. Не слід садити квітку занадто близько до поверхні землі — зимою вона замерзне й також, не цвістиме.

6 крок. Коріння півонії слід обережно засипати землею та злегка ущільнити її руками. Ногами притоптувати землю не можна!

7 крок. З решти землі потрібно зробити валик навколо лунки та рясно полити. Якщо земля просіла — потрібно ще додати землі.

8 крок. Лунку слід замульчувати торфом, перегноєм чи сумішшю садової землі та торфу (1:1). Мульчування захистить землю від пересихання та покращить умови для вкорінення саджанця півонії.

Щоб півонії швидко вкоренилися, їх бажано поливати щодня протягом кількох днів поспіль.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!