Головні правила підгодівлі помідорів у відкритому ґрунті. Беріть на замітку, щоб гарно вродили

Помідори ростуть майже на кожній ділянці. Це популярний та дуже смачний овоч. Однак, щоб отримати якісний та великий врожай, потрібно дотримуватися певних правил догляду за рослиною.

Місце вирощування.

Помідори люблять теплі та сонячні місця, тому їх висаджують на грядці, що розташована зі сходу на захід. Найкраще вирощувати помідори в тепличних умовах або під плівкою, тоді вдень вони будуть нагріватися, а вночі повільно охолоджуватися.

Підгодівля.

Помідорам необхідні поживні речовини, щоб рости та розвиватися, особливо азот, фосфор й калій. Підгодівля проводиться один раз на 14 днів з квітня по серпень, чергуючи мінеральні та органічні добрива. Можна придбати готові комплексні добрива для помідорів, а органічні можна приготувати самостійно. Для цього використовують пташиний послід, попіл, дріжджі або коров’як.

Підсилення кореневої системи.

Коріння – це важлива частина будь-якої рослини, бо воно поглинає воду та поживні елементи з ґрунту. Для цього слід робити підгортання рослин декілька разів за сезон, щоб на стеблах утворювалися додаткові корені. Додавайте в землю засоби для зміцнення коріння, стимуляції росту та стійкості до посухи чи перезволоження.

Видалення нижнього листя.

Нижнє листя не приймають участі в фотосинтезі та затіняють ґрунт, що сприяє появі грибка. Тому, зріжте їх, коли кущ витягнеться на 60 см.

Пасинки — це пагони, що ростуть між головним стеблом та бічними пагонами. Вони виснажують рослину, забирають поживні речовини, через що знижується рівень врожайності. Прищипніть їх, коли вони виростуть на 5-10 см.

Мульчування.

Для цього покривають ґрунт органікою — соломою, тирсою, травою чи листям. Це допоможе зберегти вологу в ґрунті, запобіжить появі бур’янів, буде підтримувати температуру ґрунту та захищатиме від хвороб. Мульчування проводиться після поливу чи дощу.

Видалення зайвих квітів та зав’язей.

Щоб плоди були великими та якісними, обмежте кількість квітів й зав’язей на кущах. Залиште на гілці 4-5 квіток, інші видаляйте. Приберіть частину зав’язей на верхніх гілках, якщо вони дрібні або деформовані.

Полив.

Помідори слід регулярно та рясно поливати, але не допускати застою води в ґрунті. Полив здійснюється під корінь, без потрапляння на листя та плоди. Краще робити це вранці або ввечері. Частота поливу залежатиме від погодних умов та стану ґрунту. Однак, не рідше ніж через кожні 3-4 дні. Після поливу обов’язково розпуште ґрунт.

Захист від хвороб та шкідників.

На помідори нерідко нападають різні комахи — попелиця, колорадський жук, ведмедика та мокриця. Щоб боротися з ними, використовуйте хімічні або біологічні препарати.

Проти попелиці допоможе мильний або часниковий розчин, проти колорадського жука — настій полину або тютюну з картоплею чи м’ясом. Також, можна залучити корисних комах-хижаків — сонечко або золотооких, що харчуються шкідниками.

Хвороби, якими можуть захворіти помідори — грибок, фітофтороз, альтернаріоз та борошниста роса. В якості профілактики дотримуйтесь правил посадки та догляду за рослиною. Не забувайте проводити обробку фунгіцидами або народними засобами.

Проти фітофторозом допоможе марганцевий розчин або мідного купоросу. Проти альтернаріозу — содовий або сірчаний розчин. Проти борошнистої роси — йодовий або оцтовий розчин.

Помідори досить вимогливі рослини, але на турботу обов’язково зреагують позитивно.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!