Всі добре знають, що на головному стовбурі помідорів виростають пасинки. Вони домінують над головним пагоном, тому їх потрібно прибирати. На пасинках плоди ростуть дрібними та частіше піддаються грибковим хворобам. Вони починають рости, коли на томатах виростає перша квітка. За розміром пасинки менші, ніж головний стовбур.
Пасинкування томатів залежить від сортів, бувають детермінантні та індетермінатні сорти.
Штамбові та детермінантні чорти томатів ростуть до того моменту, яки виросте певна кількість квітів на кущі. Потрібно видалити ті пасинки, щоб на кущі росло лише чотири стебла. А ось детермінатні середньої стиглості сорти потрібно формувати у два стебла.
У індетермінантних сортів видаляють всі пасинки. Залишають один пасинок, якщо ви впевнені, що розсади помідорів буде мало.
Пасинкування потрібно робити скальпелем, який оброблений розчином марганцівки або пальцями. Знезаражуйте інструмент після кожної обрізки.
Процедуру пасинкування проводять двічі на два тижні. Також, не слід забувати про проріджування насаджень. Якщо прибрати забагато пасинків, помідори можуть перенести стрес. Пасинкуйте томати зранку, а місця зрізів притрусіть золою. У перший день приберіть пасинки зі здорових томатів, а наступного у слабких. Також, прибирайте листя, яке росте знизу, по 2 листки раз на тиждень. Їх обламують у бік, так зменшується травматизація. До того моменту, як ви почнете збирати врожай, під плодами не повинно бути листя.