Головні правила обрізання кущів малини, смородини та аґрусу на весні

Для отримання гарного врожаю ягід, варто регулярно розчищати кущі від старих, хворих та поламаних скелетних гілок, залишивши тільки добре розвинену прикореневу або однорічну молоду парость.

Кущі аґрусу.

Кущ аґрусу може сформувати від 18 до 25 скелетних гілок з різним віком зростання. Він буде плодоносити упродовж 7-8 років без омолодження.

Лише потрібно вчасно видалити поламане, старе та пошкоджене хворобою гілля рослини й залишити молоді, однорічні, прикореневі паростки.

Якщо кущ аґрусу чи смородини стали старими, отримати від них гарний врожай не вийде, бо вони вже виснажилися й здатні давати тільки дрібні та незначну кількість ягід. Щоб отримати молоду рослину й добрий врожай, ці кущі можна просто омолодити. На початку зріжте над землею дві третини старого та слабкого гілля. Упродовж літа кущі відгонять багато молодої прикореневої парості. Потрібно залишити кілька міцних, добре сформованих гілок для утворення скелету молодого куща, а інші варто не вагаючись видалити. В наступному році вирізають все старе гілля повністю. За літо відросте нова порость, з якої відбирають ще кілька найкращих та міцних. Ось за такою схемою можна омолодити кущі, які ще довго будуть віддавати врожай смачних та корисних ягід.

Кущі малина.

Малинові хащі, також, варто регулярно чистити.  Кущ малини починає плодоносити лише на наступний рік від появи молодих гілок, а після вони просто відімруть. Потрібно регулярно розріджувати та видаляти сухі пагони, бо кущ малини за вегетаційний період відрощує багато паростків, які не варто всі залишати. Вони можуть ослабити малиновий кущ та зменшити або зовсім не отримати врожай ягід.

Вирощують малину кущовим та стрічковим способом.

Кущовий спосіб. Залиште від 8 до 12 добре розвинених та міцних однорічних пагонів. Всі наступні й ті, що будуть упродовж літа відростати не жаліючи вирізайте. На наступний рік на цьому кущі зможете отримати гарний врожай ягід.

Стрічковий спосіб. Створіть суцільну стрічку із пагонів заміщення та кореневих пагонів, яка повинна бути завширшки 60-70 см., а в довжину не більше 15-16 штук молодої парості на 1 кв. м. площі. Упродовж всього сезону всі пагони, що будуть відростати постійно видаляйте. На наступний рік, після збору врожаю, весь кущ зріжте до самої землі, винесіть з ділянки та спаліть. На наступне літо з нових пагонів, що відростуть, сформуйте нову стрічку. Рано навесні після сходження снігу, проведіть прищипування верхівок гілок малини на висоту близько 15 см. Таке пасинкування дасть змогу відростити та розвинути бічні плодові гілки на кущі малини.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!