Categories: Сад та Город

Головні правила догляду за розсадою баклажанів, щоб була міцною та здоровою

Виростити баклажани завдання не з простих, починаючи з етапу догляду та вирощування розсади. Завдяки цим порадам, які потрібно виконати після сходів, вам вдасться виростити гарний врожай синіх овочів.

  1. Потрібно вчасно зняти плівку після сходів. Це потрібно зробити, коли більша частина сходів буде виднітися над шаром землі. Не слід чекати, поки зійде все насіння. Своїм чеканням ви змусите іншу розсаду помирати.
  2. Знизити температуру. Рослина теплолюбна. У перші 3 – 5 днів – 18 – 20 градусів, а після можна знизити температуру на 5 градусів. При таких умовах розсада витягуватись не буде, але буде гарно рости у майбутньому.

Температура:

  • При температурі +22…+25 розсада зійде через два тижні, якщо температура вища – раніше.
  • Різниця між денною та нічною температурою повинна бути не більше 5 – 7 градусів.
  1. Додаткове освітлення. Світловий день повинен становити 14 годин. у перший період росту розсади. Якщо світловий день буде довшим, то квітів утвориться мало, а звідси й залежить врожай. На початку росту розсади обирайте червоний спектр, коли нарощуватимете зелену масу, а синій – коли буде рости стебло та для покращення засвоєння фосфору та інших елементів.

Додаткове освітлення:

  • перша третина росту від 14 до 16 год.;
  • друга від 13 до 14 год.;
  • остання – від 12 до 14 год.;
  • у перші дні – цілодобове.

Додаткове освітлення відіграє важливу роль у витягуванні розсади. Дуже близько лампи розміщувати не можна, бо у баклажанів дуже ніжне листя. Якщо на підвіконнях дуже яскраве сонце, їх потрібно притіняти.

  1. Пікірування. Краще вирощувати баклажани в індивідуальних стаканах, щоб потім можна було легко перевалити його на нове місце росту – на грядку. Кінчик прищипувати при цьому не потрібно. Коріння не повинна упиратись у стінки стаканів, він перестає рости та починає старіти. Стебло починає дерев’яніти, рослина скидає листя та закладає мало плодів. До пікірування підживлювати баклажани не потрібно, їм так вистачає корисних елементів. Підживлення баклажанів починається з калію та фосфору, а вже після азоту. Саме через таке підживлення баклажан наростить листя, виростить корінь та заложить квіти.

Бажаємо успіхів!