Categories: Сад та Город

Головні правила догляду за кущами малини, після збору врожаю

Малина буває двох видів – ремонтантна та звичайна. Догляд за ними різнитись. Дізнайтесь, як потрібно доглядати за кущами малини, щоб постійно отримувати гарний врожай.

Літні сорти малини дозрівають у липні, а ремонтантні сорти – у серпні та вересні.

Догляд за звичайною малиною.

Роботи проводяться з липня та тривають до вересня.

  • Потрібно прибрати гілки, які висохли, які вразили захворювання або травмовані. Ті гілки, які задеревеніли теж видаляють. На кущі малини повинно залишитись до десяти молодих пагонів. Гілки обрізайте дуже коротко та спалюйте їх, бо на них можуть бути присутні шкідники та збудники хвороб.
  • Чергуйте підживлення – 1 рік підживлюйте органікою, інший – мінеральними добривами. На 1 м2 можна внести 5000 гр. компосту, гною, торфу та 100 гр. золи – органічні добрива. Мінеральні – змішайте 25 гр. суперфосфату та 20 гр. сульфату калію. Добрива, які містять азот не вносять.
  • Перед тим, як розпочнуться морози поливати малину не потрібно. А до цього часу зволожуйте кущі раз на 10 діб. Старі кущі потребують 40 л. води, а молоді – 20 л. води. Полив проводять на відстані пів метра від основи кореня куща.
  • Для того, щоб захистити кущ від шкідників, проведіть обробку 1 % бордоською рідиною, коли зберете врожай. Обробіть кущі наприкінці літа 2 рази. Між обробками повинно пройти 14 днів. Листя, яке опало потрібно прибрати, а землю навколо куща розпушити та замульчувати соломою, торфом або скошеною травою.



Догляд за ремонтантною малиною.

Ягоди можуть рости на нових та старих гілках й плодоносять вони цілий місяць.

  • Восени потрібно обрізати всі гілки не залишаючи пеньків. Залишивши міцні гілки малина може перестати бути ремонтантною. Залишіть 5 гілок, але трохи їх обріжте. Не забудьте на зиму накрити кущі. Весною зніміть накриття, огляньте кущі та видаліть гілки, які не перенесли зиму. Не забудьте прорідити насадження.
  • Підживіть малину комплексним мінеральним добривом, яке вносять восени. Поруч з кущем викопайте ямку та покладіть туди 50 гр. добрива.
  • Кожні сім днів не забувайте поливати малину. Перед заморозками, за два тижні гарно полийте кущі, розпушіть та замульчуйте ґрунт.
  • Всі обрізані гілки та листя приберіть та спаліть. Обробіть землю Інта – Віром, Актеліком або Фуфаноном.

Бажаємо успіхів!