Головні ознаки того, що потрібно збирати моркву. Зробіть це вчасно і буде лежати до весни

Морква — це дуже проста у вирощуванні культура, яка не вимагає особливого догляду. Тому, кожен городник щорічно висаджує цей корисний та смачний овоч.

Пропонуємо дізнатися, як зрозуміти, що настав час збирати моркву.

Термін збирання врожаю залежить від сорту моркви. Ранню можна збирати вже у липні, бо її період дозрівання становить до 3 місяців. Середньостиглі сорти моркви можна збирати в кінці серпня або на початку вересня. Період дозрівання цієї моркви становить 100-130 днів. А пізні сорти можна збирати в кінці вересня, бо вони дозрівають протягом 150 днів.

Слід зазначити, що період дозрівання залежить від погодних умов, регулярності поливу та підживлення.

Як зрозуміти, що настав час збирати моркву?

Першою ознакою зрілості моркви є сухе та пожовкле бадилля. Для того, щоб впевнитись в повній зрілості, потрібно просто викопати кілька коренеплодів та оглянути їх. Якщо морква має яскраво-помаранчевий колір, а на самому коренеплоді є маленькі корінці — це означає, що настав час збирати врожай.

Як краще збирати та зберігати моркву?

Збирати врожай моркви потрібно у суху та сонячну погоду. Якщо ґрунт пухкий та легкий, моркву можна обережно витягти руками, тримаючись за бадилля. Якщо овоч не піддається вириванню, тоді можна трохи підкопати землю, а потім з легкістю витягти його — це полегшить та прискорить процес збирання врожаю. Важливо, під час підкопування ґрунту, потрібно відступати від коренеплодів приблизно на 10 см., щоб не пошкодити їх.

Зібрану моркву необхідно розкласти на землі та залишити на сонці десь на 2 години, щоб вона добре підсохла. Після цього, потрібно видалити бадилля, зрізавши їх садовими ножицями та відправити на зберігання в погріб. Потім, обов’язково, видаліть бадилля за допомогою садових ножиць. Після цього моркву можна відправляти на зберігання у льох.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!