Філіппов день — 27 листопада. Що потрібно зробити, щоб мати міцне здоров’я

27 листопада відзначають Філіппов день. У давні часи люди просили природу та вищі сили дати їм щастя та достатку. Ще цей день є початком Пилипівського посту.

Якщо молоді зібрались одружитись, то вони повинні були встигнути це зробити до Філіппового дня. Це все через те, що після починається Різдвяний піст й всі святкування заборонялось. Вся жіноча робота цього дня заборонялась, бо вони й так тяжко працюють кожного дня. Не заборонялось робити ляльку – пилипівку, яка потім оберігала цю жінку та її родину. Ляльці одягали гарну сукню, та зашивали у неї зерну та монету, для того, щоб родина завжди мала гроші та хліб. На обличчі ляльки нічого не зображали, щоб вона не підглядала за своєю майстринею.

Молитви святому допомагали вилікуватись від різноманітних захворювань. Святий лікував очні хвороби, укуси змій та душевні рани.

Вся родина збиралась за пишним та святковим столом, бо потім розпочинався піст. Також, не забували пригостити домовика, який слугував охоронцем для домочадців та домашніх тварин.Дівчата займались ворожінням, бо всі передбачення були правдивими. Жінки готували вареники з солодкою та солоною начинкою якщо комусь попала солодка начинка – вони чекали кохання, а солона – чекали на сльози. Якщо попався вареник з кропом – чекали ревнощів, якщо з петрушкою – клопотів.

Прикмети цього дня:

  • Влітку спіймаєте багато риби, якщо цього дня на річках є лід.
  • Чекайте гарного врожаю, якщо цього дня тепла погода.
  • Якщо чутно цвірінькання горобців, погода зміниться.
  • Чекайте що вродить овес, якщо зранку випав іній.
  • Чекайте врожаю пшениці, якщо пройшла злива.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!