Перед посадкою можна проростити картоплю, щоб підвищити врожайність. Це можна зробити навіть в домашніх умовах. Деякі городники після пророщування розрізають картоплю навпіл, щоб посівного матеріалу було більше.
Пропонувати насіннєву картоплю необов’язково, але корисно. Завдяки цьому прискорюється період вегетації, врожай з’являється на 2-3 тижні раніше, неякісний матеріал одразу можна відібрати, а врожайність буде вищою.
Перед пророщуванням картоплі, обов’язково, слід ознайомитися з правилами. При порушенні технології паростки будуть слабкими та не зможуть рости.
Пророщують картоплю двома способами — світлим або темним.
Світле пророщування.
Для цього знадобляться лотки для яєць, щоб стебла росли вертикально та не було пошкоджень тонких пагонів. Покладіть насіннєву картоплю в заглиблення очками догори. Залиште в добре освітленому та теплому місці при температурі 12-18 градусів тепла. Через місяць можна висаджувати картоплю, коли пагони буду 3 см завдовжки.
При недостатньому освітленні та низькій температурі, паростки будуть слабкими та тонкими.
Темне пророщування.
Покладіть картоплю на вологу тирсу або мокрий пісок. Залиште в темному та прохолодному приміщенні на місяць.
Якщо в ящику будуть заражені бульби, всі овочі будуть зіпсовані.
Щоб підвищити рівень врожайності, потрібно розрізати картоплю на декілька частин. Таким чином можна отримати більше посадкового матеріалу та врожаю. Ділять лише ту картоплю, яка має кілька вічок. Після нарізки на кожній з частин має бути хоча б по одному паростку.
Пророщену картоплю слід нарізати за 14 днів до пересадки в ґрунт.