Городники навесні проводять ряд комплексних робіт, використовуючи спеціальні засоби для обробки полуниці. Препарати ефективні, добре борються з захворюваннями та шкідниками.
Обробка такими засобами не нашкодить навколишньому середовищу, ґрунту та людині.
Засоби від шкідників:
Бадилля помідорів. Подрібнення зелене бадилля з томатів потрібно подрібнити, залити окропом 10 літрів, настояти протягом 4 годин, потім дати покипіти на маленькому вогні 30 хвилин. Далі остудити, процідити та обробити розчином полуницю проти музичного кліща.
Часник. Гарно допомагає боротися з попелицею. Потрібно взяти 200-300 гр. часнику, подрібнити, залити 10 л. води та настоювати протягом 5-7 діб, потім обробити розчином полуницю.
Кульбаба. Проти суничного кліща використовують кульбабу. Потрібно взяти 800 гр. зеленої кульбаби, подрібнити та залити 10 л. гарячої води, настояти протягом 4-5 годин, перемішати та процідити.
Полин. Подрібнити зелену частину полину 2 кг. та замочити в 10 л. води. Поставити на вогонь та дати покипіти протягом 10 хв. В такий самий спосіб готують настій з тютюну. Цей засіб допомагає боротися з павутинним кліщем.
Цибулеве лушпиння. Десятилітрове відро потрібно заповнити наполовину цибулевим лушпинням, залити окропом, накрити кришкою та залишити настоюватись протягом 48 годин. Розвести вдвічі водою та обробити полуницю проти суничного кліща.
Гострий червоний перець. Потрібно взяти 100 гр. перцю, залити 1 л. води, дати закипіти, варити протягом години та дати настоятися протягом 48 годин. Розбавити настій в співвідношенні 1:29 та обробляти полуницю проти довгоносиків.
Суспензія проти мурах: 0.5 л. оцту та 0,25 л. олії розвести в 10 л., води.
Засоби проти захворювань:
Пижмо. Свіже пижмо 0,5 кг. потрібно подрібнити або взяти сухе в кількості 75 гр. та залити 10 л. води. Настоювати протягом 24 годин, потім поставити на вогонь та дати покипіти 20 хвилин. Дати охолонути, процідити та розвести з водою в співвідношенні 1:5. Обробити полуницю проти борошнистої роси та суничного кліща.
Гірчиця. В 10 л. окропу додати гірчичний порошок, дати настоятися 2-3 доби та розвести навпіл. Провести обробку рослин проти сірої гнилизни.
Попіл з дерева. Якщо посипати попелом рослини та ґрунт навколо них, на 1 кв. м. по 70 гр., можна врятувати їх від гнилизни.
Різнотрав’я сіна. Прілу траву 1 кг. залити водою 3 л. та дати настоятися протягом 5-6 годин. Далі обробити суницю проти борошнистої роси.
До кожного розчину додається господарське мило. Його потрібно натерти та розвести в гарячій воді. Таким чином розчин буде краще триматися на кущах.