Categories: Сад та Город

Догляд за кущами півонії після того, як вони відцвіли. Що обов’язково потрібно зробити

Після цвітіння півонія поступово готується до зимівлі. В стеблі утворюються бруньки, з яких потім виростуть нові пагони.

Догляд складається з декількох етапів.

Санітарне прибирання.

Пелюстки, що опали після цвітіння потрібно одразу прибрати, щоб в них не почали розвиватися інфекційні хвороби. Зріжте сухі суцвіття з кущів.

Полив.

Для формування більшої кількості бруньок, ґрунт потрібно добре полити. Полив продовжується й після періоду квітнення. Під час посухи, землю під кущами потрібно зрошувати.

Розпушування ґрунту.

На поверхні землі може утворюватися кірка, через яку не проходить повітря. Щоб цього уникнути, потрібно розпушити ґрунт та замульчувати його тирсою, скошеною травою або перепрілим гноєм.

Підгодівля.

Підживлюють рослини навесні, під час їх активного розвитку. Потім в період цвітіння та в кінці цього періоду.

Перша підгодівлі вноситься після завершення цвітіння. Використовуйте натуральні органічні добрива, наприклад, коров’як. Навколо куща зробіть борозну, в яку потрібно додати розчин. Щоб його приготувати, знадобиться вода та коров’як в співвідношенні 1:10. Це зміцнить кореневу систему та допоможе в формуванні бруньок.

Друге підживлення проводиться в серпні. При цьому використовують мінеральні та фосфорно-калійні добрива, в розрахунку по 30-40 гр. на один кущ. Добриво засипають в борозну, зволожують та присипають ґрунтом.

Після завершення періоду квітнення, півонію одноразово підгодовують мікроелементами позакоренево. Або можна придбати добриво «Агрікола» та змішати 5 мл. засобу з 1 л. води.

Обрізка.

Не потрібно одразу обрізати кущ після цвітіння. Рослині потрібно накопичити поживні речовини. Зрізайте лише суцвіття, на яких немає листів. Повна обрізка проводиться після настання перших заморозків. Щойно кущ нахилиться до землі, його одразу потрібно зрізати на 2-3 см. заввишки.

Деревоподібну півонію зрізати не рекомендується. Обрізку цих кущів проводять навесні, видаляючи слабкі та пошкоджені стебла й гілки.

Догляд восени.

Восени квітку пересаджують. Перед зимівлею проводиться мульчування торфом або перегноєм.