Щоб баклажани швидше дозріли, потрібно прищипнути верхівки пагонів, видалити частину листя та квітів. Листя, що не заважатиме плодам, залиште, воно допоможе їм дозріти. Пасинки слід видаляти протягом всього сезону.
Перевірити зрілість плодів можна за термінами, що вказані на пакеті з насінням. Також, можна злегка натиснути на плід. Якщо ямка швидко зникне, плоди стиглі. Перерослі плоди почнуть набувати бурого кольору та зеленітимуть. Це вказує на те, що всередині дозріває насіння під посадку.
Під час плодоношення, можна вносити органіку. Це може бути сечовина, пташиний послід або коров’як. Уникайте трав’яних настоїв, перегною та компосту. В цей час баклажани не потребують азоту. Найкраще вносити фосфор та калій.
Приготуйте розчин для підживлення баклажанів під час дозрівання. На 10 літрів води додайте 2 ст. л. суперфосфату та 1 ст. л. калійної солі. Також, можна додати до розчину монофосфат. Поєднуйте мінеральні добрива з органічними.
Полив в серпні скоротіть до 2 разів на 7 днів. До кінця серпня полив зменшується до 1 разу на 7 днів. Також, обприскуйте листя та поливайте рослини теплою водою.