Більшість городників часник висаджують восени, щоб в наступному році отримати корисний овоч до столу, а ще він добре зберігається всю зиму.
Для отримання доброго врожаю потрібно підготувати та удобрити ділянку під часник. Робити це потрібно тому, що влітку на цій площі росли інші рослини, які виснажили землю й забрали все поживне.
Не бажані добрива для часнику восени.
Це добрива на основі азоту, який може спровокувати зростання буйної зелені, що є шкідливим для часнику. Зубки часнику повинні добре зміцніти та вкоренитися, щоб перенести морози взимку. Однак, якщо на часнику з´явиться зелене листя, то в перші морози воно загине разом з голівкою часнику.
Щоб не помилитися та не використати непотрібне добриво, ознайомтеся з переліком. Це може бути натрієва селітра, аміачна селітра, сульфат амонію, карбамід (сечовина), кальцієва селітра та ін.
Всі знають, що в тваринному гної, також, міститься азот, але в дуже малій кількості, тому для використання його восени дозволяється.
Краще за все використовувати добриво в цей період фосфорно-калійне, яке робить рослини міцними та стійкими до суворих умов зими.
Підгодівля часнику восени.
Однаково корисними будуть для підгодівлі часнику під зиму, як органічне так й мінеральне добриво.
Органічне добриво – це тваринний гній й перегній, рослинний компост та деревний попіл. Вважають, що органічне добриво корисне для швидкого укорінення часнику, а також для зміцнення здоров’я й імунітету, що допоможе рослині перезимувати.
Не можна використовувати свіжий тваринний гній. Він має бути тільки багаторічний та перепрілий.
Як удобрити землю під часник перегноєм.
За 14 днів до висадки зубків часнику в землю перекопайте грядку вносячи одночасно тваринний перегній змішаний з деревним попелом. Через 7 днів перекопайте ділянку знову, але вже додаючи мінеральне добриво, змішуючи землю з калійною сіллю, подвійним суперфосфатом, суперфосфатом, фосфорною мукою, вуглекислим калієм та калімагнезією.
Деревний попіл внесіть в розрахунку 0,5 кг. на 1 м2.
Перегній в розрахунку 1 відро на 1 м2.
Не зловживайте мінеральним та хімічним добривом й ретельно дотримуйтесь правил застосування його згідно інструкції на пакуванні.
Використання калійної солі, сірчанокислого калію, суперфосфату та фосфоритного борошна безпосередньо в лунку може відмінно підійти для кореневого підживлення часнику.
Не використовуйте під часник хлористий калій, бо він може погано позначитися на посадках часнику.
Приклад комплексного добрива для часнику:
- 10 кг. тваринного перегною, 0,5 кг. деревного попелу, 2 ст. л сульфату калію та 1 ст. л. подвійного суперфосфату.
- 10 кг. перегною, 20 гр. солі калійної та 30 гр. суперфосфату гранульованого.