Навесні, коли дерева пробуджується після зимівлі, захистіть їх від сонячних опіків та перепадів температур. Найефективніший спосіб — побілка стовбурів та основних гілок. У цієї процедури багато переваг.
Захист від опіків.
В зимовий період кора дерев охолоджується, а вдень перегрівається під сонцем, через що вона тріскається та з’являються морозобоїни. Побілка буде відбивати промені сонця та захищатиме кору від перегрівання.
Шкідники.
Шкідники зимують в тріщинах на корі. Завдяки побілці вони більш помітні для птахів.
Грибкові хвороби.
Грибок може зимувати на корі. Побілка знищить спори грибів та зменшить ризик зараження.
Білити дерева можна трьома безпечними та ефективними методами.
Метод 1.
На 10 літрів води знадобиться 100 грамів казеїнового клею. Дайте настоятися 5-7 годин. Перед нанесенням перемішайте.
Метод 2.
На 10 літрів води додайте 2 кг гашеного вапна та 1 кг жирної глини. Залиште на 2-3 години, щоб відбулась реакція. Перед нанесенням ретельно перемішайте.
Метод 3.
На 2 літри води додайте 300 грамів вапна та 200 грамів глини. Перед використанням перемішайте.
Перед початком процедури потрібно очистити кору від бруду, моху та лишайників. Не можна білити дерева в прохолодну погоду та під час дощу. Використовуйте захисні рукавички та окуляри під час роботи з розчином.
Білити дерева потрібно в кінці лютого — на початку березня, до розпускання бруньок. Нанесіть розчин в 2-3 шари. Можна додати до розчину фунгіцид, щоб захистити дерева від грибка. Білити нові саджанці не потрібно, їх кору легко пошкодити.