Дієві способи позбутися від моху та лишайника на деревах. Господарям на замітку

Якщо на деревах є мох та лишайники, вони повільніше ростуть, а гілочки сохнуть та відмирають. А також, нарости на пагонах — це місце, де збираються шкідники. Однак, є спосіб захистити дерева.

Очищення дерев проводиться навесні, до моменту розпускання бруньок та восени, коли всі плоди вже зібрані. Перед обробкою восени, спочатку прибирають все опале листя та спалюють його або роблять з нього компост.

Обробка плодових дерев препаратами після появи бруньок призведе до загибелі рослин.

Засоби обробки дерев від моху та лишайника.

Знадобиться 5% розчин залізного купоросу. Для його приготування на 1 літр води додають 50 грамів засобу. Потім потрібно обробити стовбури та скелетні гілки рослин. Через сім днів мох та лишайники повинні відпасти. Обробляти потрібно й землю — це допоможе захистити дерева від захворювань.

Якщо на поверхні плодових дерев ще залишилося трохи лишайнику та моху, їх можна прибрати за допомогою механічного способу. Потрібно покласти під деревами плівку та пошкрябати стовбур й гілки дерев’яною лопаткою, щіткою або мішковиною.

Не користуйтеся металевими скребками, щоб не завдати шкоди стовбуру. Зібраний мох та лишайники потрібно спалити.



Можна провести проріджування саду. Перед очищенням робиться санітарна вирубка. Слід оглянути кожне дерево та зрізати зарослі гілочки. Також, проріджування слід робити регулярно, щоб дерева отримували достатню кількість світла та повітря. Тоді зайва волога не буде збиратися та давати можливість розповсюджуватися моху й лишайникам. Коли процес проріджування буде завершений, можна приступати до очищення рослин. Потім потрібно приготувати розчин мідного купоросу — на 10 літрів води 350-500 грамів

Порошок потрібно гарно розмішати в гарячій воді, потрохи додаючи холодної води, доводячи до необхідного обсягу.

Обробка дерев таким розчином проводиться, як залізним купоросом. Використовують його раз на 5 років. Іноді може вистачити одноразової обробки, щоб вилікувати сад.

Простий спосіб очистити дерева.

Якщо нарости не сильно густі, тоді існує спрощений варіант очищення. Потрібно змішати 1 кг солі та 2 кг деревної золи, натерти туди 2 бруски господарського мила, налити 10 літрів гарячої води, дати закипіти та залишити до повного охолодження. Потім стовбури дерев слід змастити цією сумішшю.



Якщо лишайники утворюються систематично, допоможе антигрибковий засіб Скор. Розведіть його, згідно з інструкцією та обробіть дерева на початку весни. Чисті дерева потрібно побілити. Для цього на 10 літрів води додайте 1,5-2 кг гашеного вапна або придбайте готову суміш.

Спосіб біління дерева.

Акриловою побілкою краще не білити молоді деревця. Білити потрібно лише за умови сухої погоди восени або навесні, коли температура повітря становить не менше 2 градусів тепла. Перед процедурою потрібно замазати уражені частини та зрізи садовим варом. Кору дерев потрібно оглядати щороку. Якщо помітили появу моху, одразу обережно зчищайте його, щоб не запускати до великих наростів, які видалити важче.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!