Полуниця дуже вибаглива до вирощування та догляду. Існує декілька порад, які допоможуть підвищити врожайність, а рослина зростатиме довше.
Прибирання.
Догляд за полуницею починається з весни. Спочатку потрібно прибрати листя та зняти 3 см верхнього шару ґрунту. Таким чином прибирають осіннє мульчування. Це зменшить ризик пошкодження майбутнього врожаю шкідниками та хворобами, а також надасть кореням тепло. Навесні сонце прогріває землю, що є сприятливою умовою для розвитку корінців.
Обрізання.
Щойно зійде сніг, городники оглядають кожен полуничний кущ та видаляють сухі ягоди й листочки. Краще використовувати для цього гострий секатор. Також, потрібно зрізати всі вуса, залишивши один, щоб культура розмножувалася.
Розпушування.
Якщо немає бажання прибирати осінню мульчу, тоді ґрунт треба розпушити на 7 см завглибшки, потім присипати тирсою, торфом або перегноєм. Також, можна скористатися дрібною соломкою.
Підгодівлі.
Після розпушування ґрунту потрібно додати добрива із вмістом азоту. Робити це необхідно дуже обережно, розчин заливають під корінь. На 10-12 кущів потрібно 10 літрів добрива. Гній або пташиний послід потрібно розвести 1:10 або 1:13, дати настоятися протягом чотирьох днів та поливати під кожен кущ по 0,5 літрів. Першу підгодівлю можна провести нітроамофоскою, на 1 м. кв. 50 грамів добрива. Потім потрібно провести полив рослин. Щойно з’являться перші листочки, полуницю удобрюють коров’яком, в який слід додати сульфат амонію. В перші дні травня підгодовують рослини комплексними мінеральними добривами.
Захист від шкідників.
Кожен кущ та ґрунт навколо потрібно обробити мідним купоросом. Таку обробку слід проводити до того, як з’являться нирки. Також, можна полити гарячим розчином марганцівки. Рідина має становити 60 градусів та на кожен кущ вливається по 250 мл.
Підгодівля золою.
Деревний попіл є популярною підгодівлею. Він збагачений корисними та необхідними для рослини мікроелементами, від яких плоди будуть солодкими й великими. Також, попіл захищає від шкідливих комах та хвороб. Навесні золу змішують з ґрунтом та під кожен кущ додають по 15 гр. Також, можна розчинити її в воді та полити кущі. Розчин робиться в пропорції 200 грамів на 10 літрів води. Розчин потрібно ретельно перемішати, дати настоятися та поливають кущі полуниці.