Детальний посівний календар на лютий. В які дні краще сіяти насіння, щоб швидко росло

Лютий – час активних підготовок до нового аграрного сезону для дачників та городників. Не дивлячись на обмежений обсяг робіт, вони є вирішальними для стабільного врожаю.

Взаємодія фаз Місяця напряму впливає на здатність рослин до росту та плодоношення. У зростаючий Місяць рекомендується саджання рослин, що плодоносять над землею, в той час, як у спадний — тих, що формують коренеплоди. У повний Місяць і молодик рослини краще не чіпати, оскільки вони стають вразливими. Місячний календар допоможе точніше планувати сільськогосподарську діяльність у лютий 2024 року.

Рекомендації для Лютого в Саду та Городі:

Власники саду в останній місяць зими повинні оглядати дерева та обрізати хворі гілки. Для захисту від майбутніх шкідників слід побілити стовбури. З плодових дерев і чагарників можна вирізати живці.

У лютому дачники закуповують насіння для майбутнього посіву. Деякі культури вже сіються для отримання розсади. Оскільки світловий день коротший, паростки рекомендується підсвічувати фітолампами. Серед того, що можна посіяти в лютому на розсаду – перець, огірки, капуста, помідори, баклажани, цибуля-порей, селера, полуниця, суниця, а також різні квіти.

На городі в лютому перевіряють озимі культури, мульчують їх і забезпечують снігозатримання. Протягом місяця вирощують на підвіконні культури, які не потребують багато місця, такі як зелень, пряні трави, салат, цибуля і часник. Також розпочинають сіяти ранні овочі в теплицях.

Місячний Гідрокалендар на Лютий 2024:

1-3 лютого: Родючі дні. Сійте розсаду цибулі-порею, баклажанів, перців, та різні овочі. Підготовка субстрату для розсади.

4-5 лютого: Посадка цибулі та часнику на підвіконні, вирощування салату та пряних рослин. Санітарна обрізка дерев і кущів у саду.

6-7 лютого: Дні для посіву зелені в теплиці та на підвіконні, сівба цибулі-порею і селери.

8-10 лютого: Дні молодика. Пауза у роботі з рослинами.

11-12 лютого: Сійте розсаду баклажанів, перців, помідорів, капусти та огірків. У теплиці — пікіровка розсади, прополювання бур’янів, посів квітів.

12-13 лютого: Не дуже родючі дні. Сійте розсаду гострого перцю і квасолі, а також посадіть часник, цибулю і пряну зелень.

14-15 лютого: Дуже родючі дні. Сійте і садіть будь-які рослини. Особливо вдалі дні для вирощування гороху і квасолі.

16-18 лютого: Хороші дні для посіву квасолі, гороху і сочевиці, а також посадки квітів на розсаду.

19-23 лютого: Найврожайніші дні місяця. Саджання і сівба будь-яких культур. Підвіконня — посів розсади овочів, квітів і суниці, теплиця — посадка ранніх сортів овочів.

24-25 лютого: Дні повного місяця. Посіви та посадки заборонені. Снігозатримання на ділянці.

26-27 лютого: Не дуже врожайні дні. Можна пересаджувати, обрізати, удобрювати та лікувати рослини.

28-29 лютого: Останні дні зими для посадки рослин, що дають плоди під землею, а також для зимових щеплень і обрізки.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!