Щоб отримати багатий врожай ріпчастої цибулі, скористайтеся кількома цікавими секретами, які підкажуть, як виростити цю культуру.
1 секрет.
На ділянку з глинистим ґрунтом варто внести трохи торфу чи піску та гарно перемішати з городньою землею. Якщо ґрунт кислий, розтрусіть восени на ділянку доломітове борошно.
2 секрет.
Замочіть перед посадкою сіянку цибулі в розчин марганцівки, це захистить її від грибкових та інфекційних хвороб.
3 секрет.
Щоб сіянка цибулі краще проросла в ґрунті, бажано зрізати в неї верхівки.
4 секрет.
Від заселення грядки цибулі цибулевою мухою, рядки її потрусіть кам’яною сіллю.
5 секрет.
Рядки моркви та цибулі висаджуйте чергуючи між собою. Вони виділяючи свої власні фітонциди, діють на шкідливих комах та відганяють їх від грядки.
6 секрет.
Підживлення цибулі.
Перше підживлення. При появі двох листочків – підгодуйте рослинки таким розчином: у 10 л. води розчиніть 1 л. тваринного гною чи візьміть курячий послід 1 склянку. Всипте 1 склянку деревного попелу та суперфосфат — 35 гр., який спочатку розчиніть в теплій воді.
Друге підживлення. Через 2 тижні: у 10 л. води розчиніть наступні добрива:
Третє підживлення. Наприкінці червня використайте розчин приготований при другому підживленні, але приберіть сечовину.
7 секрет.
Використовувати калій хлорид та свіжий тваринний гній не можна. Ними підгодовуйте цибулю тільки восени. Можна додавати в землю фосфор, щоб виросли великі голівки овоча.
8 секрет.
Збирати врожай цибулі можна наприкінці липня, в суху погоду, щоб вона лежала до нового врожаю.
9 секрет.
Перенесіть цибулю сушитися на горище, на гарному протязі. Після обріжте сухі пера, в шийці залиште тільки 2-3 см, тоді вона добре просохне.
10 секрет.
Покладіть цибулю в паперовий мішок та перенесіть на зберігання в сухе місце. Також, періодично перебирайте її та видаляйте підгнилу й підозрілу.