11 грудня, православний світ відзначає день святого Никона. Він був ігуменом при Києво-Печерському монастирі. Одного разу святий Никон, преподобний Євстратій та інші ченці, потрапили у полон до половців, де провели майже три роки. Вони були стійкими, смиренними та мали духовну силу.
За переказами Никона, їм вдалося загадковим образом зникнути з закритої темниці, а потім він з’явився у Київському монастирі. Ченець став засновником церкви та Обителі Пресвятої Богородиці в місті Тмутаракані, а ще зробив великий внесок у літопис.
Традиції в цей день.
Православні християни відвідують церкву та читають молитви святому, прохаючи у нього захисту для себе й своїх близьких від нечистот, просвітлення та спокою душі.
Також, слід запалити лампадку та поставити її на вікно, щоб відлякати таким чином нечисту силу. А на поріг будинку покладіть сокиру гострим лезом до дверей, щоб захистити оселю від демонів.
Люди на свято ворожили за допомогою яблучної гілки. Її ставили у теплу воду вдома й якщо до Різдва на ній з’явиться зелене листя, тоді всі мрії ворожбита здійсняться. А якщо розквітне квітами, то у родині будуть любов та радість.
Народні прикмети в цей день.
На сонці є бічні відблиски, чекайте сильних морозів.
Промені сонця світять вгору — до суворих морозів, а якщо вниз — до хуртовин.
Ворони постійно кружляють у небі, чекайте бурі.