День Прокла — 20 листопада. Головні заборони, яких слід дотримуватися, щоб уникнути негараздів

20 листопада, православний світ відзначає день Прокла.

Протягом свого життя чоловік весь час перебував в молитві та читав Святе Письмо. Одного разу, він зустрів святителя Іоанна Златоуста, що був наставником для священнослужителів. Іоанн займав пост архієпископа Константинопольського та допоміг Проклу почати служити в церкві. Навчившись мудрості та здобувши знання, Прокл продовжував проповідувати та боровся з єретиками. Коли святий став архієпископом, то робив все, щоб мощі наставника перенесли в константинопольський храм.

Якось, в імперії стався сильний землетрус. Патріарх та глава держави привселюдно молилися Богу про те, щоб це припинилося та сталося диво. Хлопчик з натовпу раптом піднявся в небо, а повернувшись прочитав молитву, яку там почув. Коли кожен присутній повторив цю молитву, землетрус припинився.

Традиції в цей день.

В давнину люди читали різні замовляння в цей день проти нечисті. За повір’ям, коли на вулиці холодно, злі сили все одно ходять по вулицях та роблять лихо. Через те, що зазвичай нечиста сила розгулює вночі, перед тим, як лягти спати, потрібно було на трубах та інших отворах покласти дерев’яні палиці у вигляді хреста. Особливо потрібно було мити руки перед тим, як сісти за стіл. Якщо цього не зробити, біс буде сидіти поряд з тією людиною.

Також, обов’язково потрібно помолитися перш ніж приступити до трапези.

Традиційно з цього дня змінювали транспорт з воза на сани.

Народні прикмети в цей день.

Вранці йде сніг — до ясної та теплої погоди.

Перисті хмари в небі, чекайте хуртовини.

Дрова тріщать в грубі — до тріскучих морозів.

Снігурі співають на вулиці, чекайте хуртовини.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!