10 серпня, православний світ відзначає день Прохора та Пармени. Вони жили в той час, коли християнство набувало розквіту. Тоді вірян направляли дванадцять апостолів. Вони проповідували християнство по всьому світу. Однак, не вистачало часу, щоб вирішувати повсякденні та побутові питання. Тоді було прийняте рішення утворити коло дияконів, що відповідатимуть та вирішуватимуть щоденні завдання й їх було сім. Серед них були Прохор, Пармени, Філіп, Стефан, Тимон, Микола та Никанор.
За переказами, Прохор був одним з учнів апостола Петра, а згодом став архієреєм в Нікомедії. Зазнав страждань від язичників, які не хотіли приймати християнську віру. Однак, святий був незламним. Також, кажуть, що Прохор був послідовником та учнем Іоанна Богослова, але щодо цього факту є деякі сумніви.
Про Пармена відомостей збереглося небагато. Він був працьовитою людиною та з великою відповідальністю підходив до виконання прохань й обов’язків. За однією з версій, він помер ще до того, як апостоли покинули Єрусалим. Друга теорія говорить, що Пармен подорожував світом та ніс проповіді в Македонії, де його закатували та вбили за часи правління імператора Траяна.
Традиції в цей день.
10 серпня люди збирають весь перший врожай картоплі та груш.
Вранці селяни та містяни йдуть в храм, моляться святим, просять здоров’я для близьких й рідних.
Також, люди вирушають на збір ягід та грибів.
Не забували вшанувати всіх ковалів, тому що в давнину ці люди були незамінними. Ковалем не можна стати просто за бажанням, потрібно бути сильною та витривалою людиною. Ковалі зазвичай жили на відшибах, щоб вогонь в разі пожежі не перекинувся на основне селище.
Люди, що народилися в цей день, можуть стати гарними ковалями або теслярами.
За повір’ям, все, що було куплено сьогодні, обов’язково загубиться або це вкрадуть. Тому, ярмарки та ринки зазвичай не працюють в цей день.
Народні прикмети в цей день.
Йде дощ — до затяжних холодів.
Вранці багато роси, чекайте ясної та сонячної погоди.
Хмари пливуть високо — до сонячної та теплої погоди.