День Конона Городника — 5 березня. Що потрібно зробити, щоб мати гарний врожай в цьому році

5 березня – православний світ відзначає день Конона Градаря. Народився він у 3 столітті, в родині простих землеробів. Будучи юнаком, переїхав до міста Мандон. Поряд зі своїм житлом зробив невеликий город, за яким самостійно доглядав та харчувався лише тим, що виростив сам. Під час гонінь на християн, його схопили та жорстоко мучили. В його ноги вбили металеві цвяхи та змусили ходити, поки він не впав замертво.

Традиції в цей день.

Цей день є поминальним, коли згадують своїх покійних рідних, особливо тих, хто помер неприродньо. Обов’язково, слід помолитися за всіх, хто пропав безвісти, щоб вони знайшлися та повернулися додому.

На півдні країни в цей час вже можна зустріти перших метеликів-лимонниць. Їх не можна вбивати – до біди.

Не робіть сьогодні дорогих та серйозних покупок, бо вони швидко вийдуть з ладу.

Якщо побачили в будинку мишей – до маленького врожаю влітку.

В цей день можна пересаджувати та доглядати за кімнатними квітами, читати замовляння проти віспи, проводити обряди на красу й молодість.

Щоб зміцнити особисті відносини, чоловік та дружина повинні разом випити червоного вина з корицею.

Щоб город радував своїм врожаєм, в цей день проводять особливі ритуали. В будь-яку погоду селяни виходили на город та починали працювати.

З закінченням зими день збільшувався, тому доводилося вставати рано. Вранці вмивалися святою водою тричі, потім тричі слід перехреститися та йти працювати на город.

Якщо на ділянці ще лежав сніг, тоді добрива з гною клали поверх нього. Вважали, що так буде навіть краще, бо разом з талим снігом добриво проникне глибоко в ґрунт та підживить його.

5 березня проводили обряд на захист земельної ділянки та саджанців від псування й пристріту. Потрібно власноруч викопати неглибокі ямки та прочитати спеціальну замову. Таким чином в літній період рослини не страждатимуть від посушливої погоди, черв’яків та шкідників.

Чоловіки в цей день відновлюють та ремонтують телиці й парники.

Жінки замочують насіння капусти та томатів. Це робиться, щоб прискорити процес проростання. Для цього використовують талу воду або нерозведений сік каланхое чи алое. Покладіть на блюдце насіння та зверху полийте водою. Залиште на 2-3 доби, при цьому стежте, щоб в ємності була вода, інакше насіння пересохне.

Народні прикмети в цей день.

Ясно та тепло – влітку можна чекати такої ж погоди.

Йде дощ – влітку граду можна не очікувати.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!