День Бориса та Гліба — 15 травня. Що роблять усі городники, щоб мати гарний врожай

15 травня, православний світ відзначає день Бориса та Гліба Сівачів. Брати були вбиті найманцями, посланими старшим братом Святополком, коли помер їх спільний батько Володимир І.

Бориса вбили першим, а вбивці принесли його тіло в храм Василя Великого. Другим вбили молодшого брата й тіло залишили в Смоленську. Коли пройшло 4 роки, вбивця був вимушений тікати в Польщу після поразки перед Ярославом Мудрим. Новий князь зміг віднайти мощі Гліба та доставив в храм, де поховав його поряд з Борисом. Згодом храм був знищений пожежею, однак мощі святих не постраждали. Поки будувався новий храм, тіла братів перенесли в каплицю. Після того як була побудована нова церква, мощі святих були перенесені туди, після чого храм освятили.

Традиції в цей день.

В цей день починають голосно співати солов’ї, проводжаючи весну та закликаючи літо. За повір’ям, якщо впіймати солов’я з білим пір’ям, тоді в родині пануватиме щастя.

Торговці моляться святим про гарну виручку та щоб добре йшли справи. Якщо сьогодні весь день добре йде торгівля, тоді й протягом року справи будуть йти вдало.

Також, з цього дня починають садити огірки та гарбузи. Знахарі допомагають лікувати нервові розлади саме 15 травня.День вдалий, щоб придбати дрібних домашніх тварин, поросят та курчат.

На свято керівництво не відмовляє. Щоб закріпити успіх, потрібно перед бесідою прочитати особливу молитву.

Народні прикмети в цей день.

Стоїть тепла погода — до багатого врожаю зерна.

На заході гарно видно сонце — літо буде з невеликою кількістю дощів.

Черемха розквітла та співають солов’ї — до прохолодної погоди протягом 14 днів.

Всю ніч співає соловей, чекайте сонячної погоди протягом всього дня.

Соловей заспівав раніше зозулі — до вдалого літа.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!