День 40 святих — 22 березня. Чого не можна робити, щоб не накликати негараздів у свій дім

22 березня – православний світ відзначає свято 40 святих. В цей день полегшується Великий пост та дозволяються для вживання деякі продукти. Сьогодні згадують 40 загиблих мучеників. Їх стратили через те, що вони відмовилися відректися від християнства.

Традиції в цей день.

Християни на свято відвідують храм та ставлять 40 свічок на згадку про воїнів. Також, потрібно подякувати та попросити захистити рідних від хвороб та бід, при цьому відбити 40 поклонів.

За народним календарем, свято має назву «Сороки». Жінки печуть 40 булочок-пташок. За повір’ям, саме сьогодні повертаються з вирію птахи 40 порід.

Булочки було прийнято нанизувати на гілки та розвішувати в саду, пригощати дітей або сусідів. За повір’ям — це захистить свійських птахів від хвороб на весь рік. Сьогодні сороки збирають 40 різок, щоб побудувати гніздо. Його не можна руйнувати та турбувати птаха, тоді він оберігатиме дім, поряд з яким гніздо. На свято запрошують багато гостей, щоб залучити щастя в дім. Молодиці рвали 40 ниток та ламали 40 дерев’яних пташок, щоб швидше відігнати зиму. В день 40 святих виходили сіяти мак, щоб примножити врожай в 40 разів, а також, готували вареники з маковою начинкою.

Також, сьогодні проводять обряд – топчуть ряст. За повір’ям, хто обряд виконає, той буде здоровим та щасливим весь рік. Молоді хлопці й дівчата будували плани на майбутнє та гойдалися на гойдалках, щоб залучити щастя на весь рік.

В цей день забороняється будь-яка важка фізична праця. Не можна займатися прибиранням, пранням, шиттям та ремонтом. Не позичайте грошей та дотримуйтеся посту тілом й душею.

Народні прикмети в цей день.

Хороша та ясна погода – до потепління.

Холодна погода, чекайте негожої погоди протягом наступних 40 днів.

Опади та немає сонця – повені навесні не буде, а літо буде сухим й сонячним.

Птахи в’ють гнізда на сонячному боці – до холодного та неврожайного літа.

Шпаки вже повернулися, чекайте теплого літа.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!