Майже ніхто не знає, що звичайна вода може завдати великої шкоди водопровідним трубам, особливо окріп. Такі неполадки в сантехніці можуть призвести до серйозних проблем, а також, нанести значний удар по гаманцю. Однак, уникаючи деяких простих помилок, можна уникнути негараздів.
Сантехніки стверджують, що зливати окріп в каналізаційні труби не можна ні за яких обставин, бо в наш час всі труби пластикові. Їх встановлюють з практичності, бо вони не ржавіють та їх легше встановлювати. При регулярному контакті з гарячою водою вони починають розшаровуватися, через що протікають. Чавунні труби більш міцні, але навіть їм не подобається окріп. Від цього вони стають ламкими. Всі зливають в раковину воду з макарон, яєць, вареників та інших страв, але цього робити не можна. Пластикові труби витримують воду температурою 60-65 градусів, не вище, а окріп має 100 градусів. Труби не розваляться після одноразового контакту з окропом. Однак, при регулярному зливанні окропу в раковину, термін експлуатації труб стане коротшим та наблизиться дата початку ремонту.
В унітаз окріп, також, виливати не можна, бо він керамічний та може просто лопнути. Навіть при спусканні холодної води з бачка, окріп не охолоне, а труба та унітаз можуть вийти з ладу.
Більшість думає, якщо одразу після зливання окропу відкрити холодну воду, то це позбавить його, але це не так. Відбудеться різкий перепад температури. Для змішування води потрібно 2-3 секунди, яких немає під час зливу. Не можна одразу відкривати кран з холодною водою після зливання окропу.
Щоб не завдати шкоди трубам та злити воду в раковину, потрібно остудити окріп, давши йому постояти протягом 5 хвилин. Якщо часу обмаль, змішайте гарячу та холодну воду, після чого можете зливати.