Чому у капусти не зав’язуються качани і що робити, щоб не залишитись без врожаю

З вирощуванням капусти багато клопотів – розсада не приживається, багато слимаків, попелиці або білокрилки. Однак, навіть коли всі ці питання вирішилися, стається так, що капуста не формує качани. Терміни зав’язування качанів для кожного сорту капусти різні. Ранньостиглі сорти починають формувати качани в липні, пізньостиглі – з другої половини літа та до початку осені. Зав’язі на капусті з’являються через 2 місяці після посадки. Якщо термін пройшов, а листя капусти не зав’язується, потрібно приймати заходи. Відсутність зав’язей пояснюється неякісним або невдалим насінням. Кліматичні умови, також, можуть впливати на насіння.

Нестача світла.

Капусті потрібне сонячне світло. Якщо посадити її в затінку, вона буде тягнути листя догори, через що качани не сформуються.

Кислий ґрунт.

Капуста потребує натурального ґрунту. Кислий ґрунт розкислюють попелом або доломітовим борошном.

Неправильна сівозміна.

Не можна садити капусту на тому місці, де минулого сезону вирощувалася капуста або інші хрестоцвіті, а також, гарбуз. Гарними попередниками для капусти є цибуля, бобові та пасльонові.

Спекотна погода.

В спеку та холод капуста не зав’язує качани. Найкращою температурою для культури є 17-20 градусів тепла.

Нестача вологи.

Капуста потребує рясного поливу, особливо в спекотну погоду. Під час поливу ґрунт повинен просочитися рідиною на 30 см. Потім розпушіть ґрунт, щоб не утворилася кірка. Також, можна провести мульчування, щоб волога довше зберігалася всередині.

Формування качанів.

Для формування качанів потрібна не лише оптимальна температура, світло та полив. Також, не варто забувати про підживлення.

Дріжджі та варення.

На 10 літрів води додайте 100 грамів дріжджів та 0,5 літра варення. Залиште, щоб заграло й 1 склянку готової суміші розведіть в 10 літрах води та під кожен кущ внесіть по 1 літру підгодівлі. Перед внесенням розчину грядку необхідно полити. Підживлення проводиться 1 раз на 21 день.

Гній та попіл.

На 10 літрів води додайте 0,5 літра свіжого гною та 40 грамів попелу. Ретельно перемішайте та залиште настоюватися протягом кількох днів, щоб з розчину вийшов аміак. Полийте капусту в розрахунку по 1 склянці на кущ. Попередньо проведіть полив ділянки звичайною водою. Підживлення можна проводити після появи дев’ятого листа на капусті.

Окрім кореневої підгодівлі можна проводити обприскування. В 1 літрі гарячої води розведіть 2 грами борної кислоти та доведіть до об’єму 10 літрами холодної води. Обприскування проводиться в суху погоду.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!