В спекотне літо морква потерпає від недостатньої кількості вологи. Коли відбувається різке нерівномірне коливання погоди, коренеплоди моркви починають тріскатися, після псуються та стають непридатними для вживання й довготривалого зберігання.
Також, якщо моркву постійно не поливати, особливо в спеку, то отримаємо її розтріскування. Тому, її потрібно регулярно й рясно поливати, а після розпушити міжряддя. На грядках з морквою земля має бути зволоженою. Для доброго зберігання коренеплоду, за 28 днів до викопування її з землі варто припинити полив.
Проблема капусти під час дозрівання.
Капуста ще більше потребує постійного поливу й починає страждати від його нестачі. Капустяні качани починають тріскатися та загнивати. Тому, така капуста не годиться для тривалого зберігання.
Великі й достиглі голівки капусти прокручують по колу на 180°, це призводить до часткового надриву коренів рослини, щоб затримати доступ води до качанів. Ця маніпуляція перешкодить розтріскуванню капусти й дасть змогу отримати здорові качани придатні до зберігання.