Categories: Сад та Город

Чому сохнуть гілки у яблуні і як із цим боротися. Кілька дієвих порад

Яблуневі гілки висихають через захворювання, шкідників або поганий полив.

Плодова гниль.

Така хвороба має назву моніліоз. Для порятунку врожаю, слід терміново почати лікувати дерево, інакше воно загине. При моніліозі плоди стають повністю гнилими за 3-5 днів.

Лікування:

Спочатку потрібно обробити дерева йодним розчином за один місяць до збору врожаю. На 10 л. води знадобиться 10 мл йоду. Повторити обробку слід через 3 доби.

Також, потрібно обробити сад бордоською рідиною навесні або коли почнуть формуватися бутони. Розчин робиться з 300 гр. мідного купоросу, 450 гр. негашеного вапна та 10 л. води. Якщо обробка проводиться під час формування бутонів, то розчин має бути слабкішим — 100 гр. мідного купоросу, 150 гр. негашеного вапна та 10 л. води.

Ще раз яблуні обробляють через 15-20 днів після цвітіння.



Недостатній полив.

Через недостатній полив яблуні починають сохнути рівномірно та поступово. В літній період дерева поливають двічі — через 15-20 днів після цвітіння та за 20 днів до збору врожаю. На одне дерево віком 3-5 років знадобиться 5-8 відер води, 10 років — 12 відер, для більш дорослих — до 20 відер.

Личинки хруща в корінцях.

Частіше за все це відбувається з молодими яблунями. Личинки легко побачити під час перекопування ґрунту. Щоб позбутися личинок, потрібно розвести 50 гр. нашатирного спирту на відро води та полити уражене дерево.