Чому собаки гавкають без причини. Варто знати кожному господарю

Собака вважається найкращим другом людини. Однак, на жаль, собаки не можуть розказати всього своїм господарям, тому намагаються передати свої думки через гавкіт. Якщо вона починає гавкати без причини, скоріше за все це просто господар не розуміє, чому саме це відбувається.

Чому собаки гавкають без причини.

Собака ніколи не буде гавкати без причини. Скоріше за все, вона бачить подразник або відчуває незнайомий аромат. Також, собаці може бути просто нудно, бо вони всі, також, мають власний характер. Тварина може в такий спосіб реагувати на муху, кота або інший об’єкт, на який готовий напасти. Гавкіт може виступати сигналом про наближення незнайомців до дверей або натяком на те, що десь застрягла улюблена іграшка. Також, улюбленець може просити таким чином пити чи їсти або він просто має гарний настрій та хоче побігати, пострибати, погратися. Якщо це так, потрібно подбати про свого пса та приділяти йому більше уваги.

Тривалий гавкіт може сигналізувати про знервованість від незнайомого місця або подразника, який йому нагадує про щось неприємне. Щоб допомогти улюбленцю впоратись з цим, зверніться до ветеринара, щоб він його оглянув та визначив чи потрібне лікування.

Причини гавкоту на незнайомців.

Якщо песик ще маленький, до 8 місяців, тоді він ще не відрізняє чужих від своїх. Ближче до року собака дорослішає та гавкає через страх. Також, гавкіт може бути наслідком неправильного виховання та дресування. Коли пес раптово замовкає та протягом тривалого часу не видає ніяких звуків – це може свідчити про нездоровий стан улюбленця.

Причини гавкоту на інших собак.

Це не завжди несе в собі агресивну поведінку. Найчастіше це просто емоції. Цуценята взагалі страждають від надлишку почуттів та не пропустять жодної живої істоти. Коли собаки гавкають одна на одну – це спосіб привітатися та покликати на гру.

Якщо під час гавкоту відчуваєте агресивні нотки, потрібно навчити вихованця так не робити. Агресія може бути викликана страхом або поганою соціалізацією улюбленця.

Причини гавкоту на певну людину.

Якщо собака погано реагує на певну особу — це означає, що вона йому не подобається. Подразником може виступати запах, рухи або зовнішній вигляд. Також, пес може реагувати на занадто високу людину, її головний убір або окуляри чи бороду. Улюбленець може бути знервованим через стійкий аромат, рухи тіла та прямий зоровий контакт. Також, вважається, що собаки здатні відчувати характер людини та зрозуміти, чи варто їм довіряти.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!