В небі можна помітити зграю птахів, що летить у вирій. Однак, не всі знають, чому саме пернаті літають ключем. Дослідники довели, що птахи не літають на далеку відстань самотужки й це не випадково.
Підтримка.
В клині птахи підтримують один одного. Попереду летять найсильніші та створюють потік повітря, що допомагає летіти іншим. Це зменшує опір повітря та птахам легше рухатися. Також, це допомагає птахам економити 25% енергії та збільшує їх швидкість на 71%. Якби люди рухалися разом до мети, досягти її вдалося б набагато швидше.
Якщо один птах відбився від зграї, він повертається назад або приєднується до іншої зграї. Так він збільшує свої шанси пережити тяжкий шлях та долетіти до бажаного місця. Людям слід навчитися долати труднощі разом та приймати допомогу, а також й самим допомагати оточуючим.
Заміна головного птаха.
Клин очолює найсильніший птах. Він задає темп та напрямок руху. По обидва боки від нього летять такі ж сильні птахи, які можуть замінити ватажка в будь-який момент. Якщо він втомився, то відлітає в кінець ключа, а зграю продовжує вести інший сильний птах. Люди не повинні брати всю відповідальність на себе. Лідерство — не проста задача. Робіть важкі справи по черзі та міняйтеся один з одним.
Моральна підтримка.
В кінець зграї відправляються слабкі птахи, які використовують підйомну силу тих, хто летить попереду. Птахи позаду своїм криком закликають перших не зупинятися. Люди не часто готові підтримувати своїх лідерів, що знижує ефективність та якість результату.
Допомога слабким.
Іноді в ключі можуть летіти хворі або травмовані птахи, які не витримують тривалого перельоту. Вони відстають від клину, але зграя не залишає їх. Два сильніших птаха летять за слабкими, щоб підтримати та допомогти. Вони залишаються поряд, поки слабкі птахи відпочинуть та зможуть летіти далі або загинуть. Потім разом наздоганяють клин або приєднуються до іншого. Людям теж варто навчитися підтримувати слабших. Іноді потім їх допомога, також, може знадобитися.