Чому пральна машина не віджимає: помилки, які допускають більшість господинь

Пральна машина — це сучасна побутова техніка, яка дозволяє серйозно заощаджувати час й сили по догляду за речами. Іноді, трапляється, що пральна машина не віджимає повністю речі, тоді у господинь з’являється питання, у чому проблема та як її вирішити. Тому, пропонуємо дізнатися про найпоширеніші причини не віджимання речей пральною машиною й методи їх усунення.

Не вірно обраний режим прання.

Більшість господинь, інколи, вибирають не правильний режим прання, яке може призвести до відсутності віджимання.

Сучасні пральні машини оснащені багатьма різноманітними режимами прання, кожен з них виконує свою конкретну функцію. Проте, є режими, у яких функція віджимання взагалі відсутня, цей режим стоїть за замовчуванням.

Існує багато факторів, під які деякі режими прання можуть підлаштовуватися, наприклад, під загальну вагу речей. Для прикладу, якщо обрати режим прання ковдри, пральна машина може автоматично визначити вагу й просто вимкнути віджимання задля захисту техніки.

Забитий каналізаційний шланг.

Основна причина відсутності віджимання — це засмічення каналізаційного шлангу. Річ у тім, що пральна машина не може виштовхнути всю воду, яка збирається всередині. Щоб перевірити чи засмічений каналізаційний шланг, необхідно, під час прання покласти його у будь-яку глибоку ємність й подивитися, як він спускає воду.

Зазвичай, каналізаційні труби забиваються волоссям, різними дрібними речами, частинками речей, тощо.

Засмічений патрубок.

Патрубок бере участь у процесі зливання відпрацьованої води. Він з’єднується з баком із насосом пристрою, тому може забиватися іграшками, шкарпетками й іншими дрібними предметами, які можуть потрапити в машинку. А ще, патрубки можуть проколотися гострими предметами, тому варто ретельно оглядати одяг перед тим, як покласти в барабан пральної машини.

Щоб почистити патрубок, необхідно розібрати зливний вузол. Як правильно це зробити для конкретної моделі можна подивитись в інтернеті відеоінструкцію.

Засмічений фільтр грубої очистки.

Кожна пральна машина оснащена фільтром грубої очистки. З часом він засмічується, тому необхідно раз на півроку його прочищати. При дуже частому пранні, варто збільшити кількість прочищення фільтра.

Етапи очищення фільтра:

  1. Спочатку потрібно зняти кришку на передній панелі, в одному з нижніх кутів знаходиться цей фільтр.
  2. Варто покласти під машинку будь-яку ганчірку, яка буде вбирати в себе воду, щоб після зняття фільтра рештки води не вилилися на підлогу.
  3. Обережно необхідно відкрутити фільтр руками, не застосовуючи ніяких інструментів. Пам’ятайте, що різьблення фільтра пластикове, тому заборонено застосовувати сильну фізичну силу, бо це може спричинити поломку.
  4. Фільтр потрібно очистити від існуючого сміття й ретельно промити під проточною водою.

Головне, щоб після встановлення фільтру назад, він був герметично закручений, але тільки не застосовуйте силу.

Технічний збій або несправності у роботі модуля.

Якщо з фільтрами й трубами все в порядку, а пральна машина все одно не віджимає, значить вона просто зламалася. Цю проблему може вирішити тільки фахівець з ремонту пральних машин, зробивши ретельний огляд й діагностику. Ні в якому разі, не намагайтеся ремонтувати цю техніку власноруч, бо можете зробити тільки гірше.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!