Мільдью нерідко вражає огірки. Цей грибок зимує в ґрунті, перекидається з сусідніх рослин або навіть від садового інструменту. Мільдью з’являється в вологому середовищі. Вона має вигляд білого нальоту. Через хворобу листя деформується та жовтіє. Від сонячних опіків листя по краях жовтіє, сохне та стає коричневим. Обидва стани негативно впливають на врожай.
Мільдью може з’явитися на огірках як в теплиці, так і в відкритому ґрунті. Сірі пухнасті спори з’являються на нижньому боці листя, через що воно жовтіє та відмирає. Рослина не загине, але врожайність знизиться. Вологе середовище сприяє поширенню хвороби.
Рослини, уражені мільдью, мають мозаїчний малюнок хлорозу на верхньому боці листя. Листя жовтіє, а з часом набуває коричневого відтінку. На нижньому боці листя росте сіра пліснява.
Профілактику мільдью провести неможливо, бо хвороба може поширюватися вітром та дощем.
Перед обприскуванням рослин, підійміть їх на шпалери, щоб вони добре провітрювалися та висихали. Мільдью любить вологе середовище та мокре листя. Нижне листя потрібно зрізати та замульчувати ґрунт.
Якщо погода сприяє появі мільдью, проведіть профілактичне обприскування фунгіцидами. Якщо мільдью вже з’явилася, застосовуйте фунгіциди кожні 5 днів, при цьому змінюючи активні речовини. Це може бути ціазофамід, флуазінам, мандипромід, оксатиапипролін, пропамокарб, етабоксам, манкоцеб, зоксамід, хлороталоніл та зоксамід, манкоцеб й хлороталоніл.
Для профілактики використовують фунгіциди з ціазофамідом. Перша обробка проводиться фунгіцидом з хлороталонілом, наступна — з пропамокарбом й мандипромідом з оксатиапипроліном. Чергуючи фунгіциди можна позбутися мільдью. Також, обприскування проводять для кабачків, динь, кавунів, гарбузів, айстр, дельфініумів та шпинату. Ці рослини є збудниками мільдью.