Categories: Поради

Чому не можна тримати папороть у себе вдома, запам’ятайте раз і назажди

Є така легенда, що той, хто знайде квітку папороті в ніч на Івана Купала, зможе відкрити скарби, які заховані в надрах землі.

Папороть не цвіте.

Папороть – це одна з найдавніших рослин на планеті Земля. Вчені нарахували близько 10 тисяч їх видів. Вона росте по всій земній кулі, крім Антарктиди, проте жодна з них не цвіте, що спростовує усі легенди. Папороть ніколи не мала ні квітів, ні насіння.

Забобони про папороть.

Садівники дуже часто висаджують папороть у квітниках, парниках й біля стежок дачних будинків. Проте, деякі люди остерігаються цієї рослини через забобони, бо вірять в те, що вона притягує нечисть.

Папороть має лікарські властивості, тому її здавна використовують в народній медицині. Деякі види папороті, а також, їх молоді пагони, можна їсти, їх додають в салати або смажать.

Папороть, в якості оберега.

Існує безліч легенд, одні говорять, що папороть несе успіх, а інші, що горе. Вважається, що людина, яка вирощує цю рослину, буде страждати на алергію й мігрень. А отже, папороть можна вирощувати тоді, коли в сім’ї немає алергіків. Також, ця рослина має заспокійливий ефект на запальних й агресивних людей.

Для англійців папороть – це любовний талісман. Закохані часто садять рослину разом для більш міцної любові, а от самотні люди, для зустрічі з новим коханням.

Зображення цієї квітки вишивали на сорочках, рушниках, вважаючи, що кожній людині цей оберіг дає щось своє: комусь здоров’я, комусь щастя, комусь багатство, а у когось розкриває таланти й духовні сили.



Захист від гризунів.

Невідомо чому, але гризуни страшенно не люблять папороть. Посадивши кілька кущів поряд з будинком, гризуни будуть обходити її десятою дорогою. Також, листя можна використовувати, в якості утеплення інших рослин й їх захисту від гризунів.