Чому не можна пити двічі кип’ячену воду, та чим саме вона шкідлива

Якщо повторно кип’ятити питну, мінеральну або джерельну воду, змінюється її хімічний склад, бо у воді містяться інші сполуки. Воду потрібно пити обов’язково, а кип’ятіння знищує бактерії та віруси, що містяться в ній.

Частіше за все в чайнику залишається трохи води, тому люди доливають ще та знов кип’ятять. Однак, повторне кип’ятіння призводить до її часткового випаровування, де концентрується залишок хімічних речовин. Це не є проблемою для здоров’я, якщо використовувати чисту питну воду. А от при повторному кип’ятінні жорсткої води, утворюються вапняні відкладення білого нальоту всередині чайника та водонагрівача.

Дехто вважає, що ці мінерали поліпшують смакові властивості води та оздоровлюють її. Однак, це може стати проблемою для людей, які мають каміння в жовчному міхурі або нирках, артрит чи атеросклероз.

Кип’ятіння води повторно впливає на смакові властивості чаю або кави, бо в прісній воді є багато маленьких бульбашок повітря. При нагріванні гази підвищують кислотність рідини, що покращує екстрагування ароматичних молекул.

Також, існує думка, що кип’ячена вода без смаку, тому краще заварювати каву або чай свіжою холодною водою.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!