Якщо качани не в’яжуться, не слід засмучуватися, бо ситуацію можна вирішити.
Головною причиною, чому не в’яжуться качани, є недостатня кількість світла. Капусту не можна висаджувати в півтіні. При недостатньому освітленні, культура нарощує листя, але качани не зав’язуються. Тому, висаджуйте капусту на відкритій сонячні ділянці.
Також, на формування качанів може впливати щільність посадок. Якщо повітря погано циркулює, овочі погано ростуть. Щоб такого не сталося, висаджуйте капусту, згідно рекомендацій щодо сорту. Капуста, листя якої має діаметр 50-60 см, а є сорти, листя яких вдвічі ширше.
Капуста потребує правильної підгодівлі. Ранні сорти підживлюють два рази, а середньостиглі та пізні — 3-4 рази за сезон. Добрива вносяться під корінь по вологому ґрунту. Робити це слід обережно, не допускаючи потрапляння на листя, щоб уникнути опіків. Не потрібно часто та надмірно підживлювати капусту органічними добривами та надмірною кількістю азоту. В такому випадку рослина буде нарощувати зелену масу, але не формуватиме качани. Чергуйте калійні, фосфорні та кальцієві добрива. Це дозволить качанами почти швидше.
Також, можна провести підживлення настоєм деревного попелу. На 1 літр води додайте 1 склянку попелу та залиште настоюватися протягом 3-4 діб. Потім розведіть 0,5 літра розчину в 10 літрах води. Підживлюйте капусту раз на 10-14 днів.
Ще капусту можна підживлювати кальцієвою селітрою, гуматом калію та калімагнезією.