Чому кімнатні рослини зимою починають пропадати, та як не допустити цього

Взимку потрібно приділяти більше уваги догляду за кімнатними рослинами, бо в цей період квіти починають жовтіти, сохнути та скидати листя. Існують певні причини, чому це відбувається.

Умови вирощування.

Перш ніж купувати будь-яку рослину, спочатку дізнайтеся, які умови потрібно їй забезпечити. Також, обов’язково потрібно пересадити рослину в новий ґрунт після придбання, обрати горщик за розміром, забезпечити оптимальне освітлення, місце розташування, налаштувати режим поливу та обприскування.

Освітлення.

Якщо рослина живе в будинку вже тривалий час, то в зимовий період потрібно забезпечити для неї достатню кількість світла. Одні квіти потребують більшого освітлення, інші – розсіяного, а треті можуть добре жити в півтіні або тіні. Якщо квітам бракує світла, вони починають витягуватися та бліднути. А якщо світла забагато, то вони припиняють рости, листя починає тьмяніти або опадати.

Полив.

Взимку багатьом квітам достатньо поливу раз на 7 днів. Слідкуйте за ґрунтом в горщику, якщо він сухий, то необхідно полити квітку, бо температура повітря в кожній оселі може бути різною.

Горщик.

Корінню може бракувати місця в горщику або навпаки – його забагато. Справа в тому, що ком має бути повністю обплутаний корінням. Якщо ємність надто велика, тоді нерозвинена коренева система призводить до закисання ґрунту, через що рослина може загинути.

Вологість повітря.

Опалювальні прилади висушують повітря. Якщо листя починає жовтіти, сохнути, а бутони – опадати, тоді причина може бути саме в цьому. Відрегулювати рівень вологості можна за допомогою вологих тканин на радіаторах або розпиленням.

Підгодівля.

В зимовий період підгодівлі потребують ті квіти, в яких продовжується період цвітіння. Однак, проводити підживлення в цілому потрібно 1-2 рази на місяць.

Спокій.

Це те, чого найбільше потребують квіти, бо взимку вони накопичують енергію для нового сезону.

Шкідники та захворювання.

Важливо не пропустити момент. Тому, частіше перевіряйте квіти. Якщо є перші ознаки ураження, потрібно забрати квітку подалі від інших рослин та влаштувати їй карантин на 3-4 тижні. Частіше за все квіти можуть страждати від білокрилки, тлі та павутинного кліща. З захворювань може бути борошниста роса, цвіль та грибок.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!