Каланхое – це популярна рослина, яка дуже гарно цвіте та не вимагає особливого догляду. Однак, ця квітка потребує певних умов вирощування. Інакше рослина не дасть квітів. Якщо бутони на рослині не формуються, цьому є пояснення. Каланхое потребує достатньої кількості сонячного світла, не менше 8-9 годин на день. В зимовий період сонця менше, тому слід забезпечити додаткове освітлення за допомогою фітолампи.
Нестача сонячного світла проявляється витягуванням пагонів та дрібним листям. Однак, тривале перебування на сонці призведе до опіків листя. Якщо в літній період каланхое розташоване на південному боці, потрібно зробити затінення тонкою тканиною або паперовим ковпаком.
Підгодівля.
Щоб каланхое давало квіти, необхідно забезпечити його поживними речовинами. При їх нестачі рослина повільно росте та має не такий насичений колір листя. Для цього слід внести комплексні добрива для сукулентів чи кактусів. Розведіть їх згідно інструкції. Також, чергуйте мінеральні та органічні добрива. Першу підгодівлю проводять навесні, під час активного розвитку рослини. Процедура проводиться раз на 14 днів. В зимовий період каланхое потребує відпочинку. Надмірна кількість підживлення призведе до нарощування зеленої маси без квітів.
Полив.
Полив здійснюється обережно. Каланхое протягом тривалого часу може жити без води. Не допускайте застою вологи в ґрунті, інакше почне гнити коренева система. В такому випадку рослина загине. В горщику, обов’язково, повинен бути дренажний шар. Обирайте пухкий та легкий ґрунт. Влітку полив здійснюється раз на 7 днів, коли ґрунт повністю висохне. Взимку полив мінімальний. Головне не потрапляти водою на листя, інакше це може призвести до стеблової гнилі. В такому випадку рослина почне в’янути, а листя — опадати.
Температурний режим.
Під час вирощування каланхое потрібно створити оптимальний температурний режим. При високій температурі рослина почуватиметься погано. Оптимальна температура 20-25 градусів тепла. В жовтні-лютому — 15-18 градусів тепла. В період спокою температуру можна знизити до 12-15 градусів тепла. Якщо температура повітря опуститься нижче 10 градусів тепла, каланхое захворіє. Горщик з рослиною повинен стояти далі від приладів опалення. В теплу погоду виносьте рослину на балкон, якщо там немає протягів.
Високий рівень вологості.
Каланхое не переносить підвищеної вологості повітря. Це може призвести до грибкових захворювань — борошнистої роси та сірої гнилі.
Період спокою.
Каланхое потребує періоду спокою. Після цвітіння рослина повинна набратися сил для наступного періоду вегетації. Для цього слід видалити сухі квіти та провести обрізку. Потім поставте горщик з рослиною в прохолодне місце на 30 днів. Це дозволить каланхое накопичити енергію. Якщо не провести подібної процедури, повторного цвітіння можна не чекати.