Коли яблука починають дозрівати, потрібно продовжувати доглядати за деревами. Саме в цей момент вони потребують поживних речовин та захисту від хвороб, інакше плоди згниють прямо на деревах.
Моніліоз.
Яблука на деревах часто гниють через моніліоз. Спори поширюються садом, вражаючи плоди, пагони та листя всіх рослин. Хвороба може виникнути на деревах, у яких загущена крона. Вітер, птахи та шкідники розносять грибок. Перші гнилі плоди можна побачити вже в середині літа. Хворобу, також, називають вершинною гниллю. Моніліоз швидко поширюється в теплу та вологу погоду. Якщо вчасно не вжити заходів, можна втратити врожай. Найчастіше від плодової гнилі страждають яблука, що мають тонку або пошкоджену шкірку.
Інкубаційний період моніліозу продовжується 5 днів. Після цього починають з’являтися перші ознаки хвороби. Яблука вкриваються бурими плямами, які збільшуються та вкривають весь плід. Через 5 днів захворювання переходить в стадію спороношення та здоров’я всіх яблук буде під загрозою.
На поясах можна помітити горбки сірого кольору, що й є спорами грибка. Вітер та птахи переносять їх на сусідні плоди.
Профілактика моніліозу.
Навіть найменші пошкодження на яблуках можуть призвести до появи моніліозу. Дуже важливо забезпечити деревам правильний догляд. Регулярно оглядайте сад, вчасно підживлюйте та поливайте, використовуйте препарати для підвищення імунітету, проводьте профілактичні обробки фунгіцидами, інсектицидами, обрізайте рослини й тримайте чистими пристовбурні кола.
Щоб підвищити імунітет рослин використовуйте біокомплекси. Вони допоможуть захистити рослини від шкідників та хвороб. Дерева стануть стійкими до несприятливих погодних умов.
Лікування.
Під час вегетаційного періоду обприскуйте дерева фунгіцидами декілька разів. Розчином Абіга-Пік обприскують 4 рази за сезон, починаючи до розпускання бруньок. Препарат має ефективну дію, навіть при низьких температурах та робить рослини стійкими до грибкових хвороб.
Під час обприскування дерев ретельно обробіть стовбури, гілки та пристовбурові кола. Остання обробка проводиться в осінній період. Перед цим очистіть яблуню від плодів, листя, сухих та пошкоджених гілок й спаліть.