Частою причиною припинення росту й розвитку фіалок являється нерозуміння банальних речей, на які багато хто не звертає уваги.
Це відбувається через неправильно вибране місце на підвіконні, недостатньому освітленні та перезволоженні ґрунту в якому вона росте.
Не можна упродовж року залишати квітку на тому самому підвіконні. Наприклад, взимку на північній стороні, бо вона буде страждати від нестачі світла, а якщо влітку поставити її на південному вікні, то вона починає страждати від надлишку сонячного світла. Тому, правильно буде ставити горщики з фіалками взимку на південній чи південно-західній стороні, а влітку – на північній чи північно-східній стороні оселі.
Вода для поливу має бути чистою й відстояною. Поливають квітку через піддон, а не ллють воду на саму фіалку. Вони не люблять сухість, але й зайвої вологи не переносять. Ці рослини обожнюють пухку землю, щоб їхнє коріння отримувало достатню кількість кисню. Ставити фіалки в місці протягів не можна, а температура в приміщенні де вони ростуть має бути в межах +21..+25°C. Щоб квітка активно цвіла, їй потрібно забезпечити обмежений простір. Для цього горщики підбирають діаметром 9 см не більше. Це активізує ріст дочірніх розеток та пасинків.