Чому банки з консервацією стріляють. Головні причини та як цього не допустити

Якщо банки з консервацією почали вибухати — це прикро, бо стільки сил та часу було покладено на їх приготування. А також, доведеться витратити додатковий час на прибирання. Кришки не витримують не тільки через погану стерилізацію банок. Причин існує багато, але негативних наслідків можна уникнути.

Зазвичай банки вибухають через потрапляння бактерій. Наприклад, якщо недолити розсіл до країв, всередині банки починають розмножуватися бактерії й відбувається бродіння. Також, важливо дотримуватися рецепту. Не варто використовувати сіль дрібного помелу або додавати складові «на око».

Ще слід перед консервацією уважно оглядати продукти на наявність пошкоджень або псування, а також, ретельно мити їх. Найпоширенішою причиною є погана обробка банок. Якщо поставити їх на брудний рушник після стерилізації, вся консервація зіпсується. Не можна додавати оцет в маринад до закипання води, бо його не слід кип’ятити. При високій температурі оцет втрачає свої властивості, як консервант. Не економте на кришках, бо вони, також, мають термін зберігання. А ще, не кожна кришка підійде для зберігання консервації. Внутрішня сторона повинна бути вкрита лаком.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!