Чого не слід робити з кущами малини, щоб не втратити врожай. Візьміть собі на замітку

Розповімо вам, чого не слід робити, щоб ваші кущі малини не розчарували вас. Кожен садівник іноді помиляється у процесі вирощування культур. Дізнайтесь про ці помилки й більше їх не допускайте.

  1. Люди підживлюють малину сечовиною одразу, як зійде сніг. Це помилка. Сечовина не підживить кущ при низьких температурах. Їй притаманна температура від 8 до 10 градусів тепла. Це стосується й суперфосфату. Добрива стечуть разом з талими водами. Суперфосфат довго розчиняється, тому не забувайте гарно поливати рослини, бажано встановити крапельний полив. Краще ці добрива вносити восени, а потім весною після цвітіння, коли земля гарно прогріється.
  2. Потрібно дотримуватись співвідношення добрив та часу їхнього внесення. Не забувайте про землю, температурні показники та дозування добрив.
  3. Обрізання гілок та навантаження. Всі обрізають верхівку малини, щоб пагони росли по боках. Але ніхто не замислювався над тим, що кущ витрачає багато сил, щоб вигнати ці пагони. У результаті ми отримаємо пишний кущ, але маленькі та кислі ягоди. Малина не отримує достатню кількість харчування, тому ягоди виростають маленькі та кислі. Потрібно зменшити навантаження – розрідіть насадження та збільште кількість підгодівель. Не потрібно обрізати верхівки, просто прищепить пагони на відстані 80 – 100 см. ремонтантні сорти малини не потрібно обрізати.
  4. Площа та нормальна кількість насаджень на грядці. На грядці повинно рости від 5 до 12 пагонів на 1 м2. Не забудьте врахувати сорт та тип ґрунту. Кожен господар повинен сам встановити кількість насаджень, при яких кущі гарно ростуть та дають великі та смачні плоди.
  5. Мульчування. Для цього використовують солому та агроволокно, які формують поверхневу кореневу систему. У результаті чого, кущ менше вживає рідини та не всмоктує поживні речовини. Щоб виправити ситуацію, мульчуйте малину наприкінці травня, після всіх підгодівель та обробки кущів від паразитів.

Не робіть цих помилок й ваші кущі малини будуть радувати вас своїм врожаєм!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!